Carex przypomina: 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk

Wystarczy 30 sekund, bieżąca woda i antybakteryjne mydło Carex, by ograniczyć ryzyko wystąpienia infekcji.

mycie rąk Carex

Z powodu sezonowych infekcji dorośli chorują od 4 do 6 razy do roku, a dzieci nawet 6 do 8 razy. Sezonowe choroby są także przyczyną 40% wszystkich nieobecności w pracy i 30% wszystkich nieobecności w szkole. Nie oznacza to jednak, że wraz z nadejściem pierwszych, chłodnych dni, jesteśmy skazani na grypę czy przeziębienie! Najprostszym sposobem na ograniczenie ryzyka zachorowania jest… dokładne i regularne mycie rąk

Jesienią, wraz z pogodą zmienia się także funkcjonowanie naszego układu immunologicznego. Mniej słońca stymulującego produkcję witaminy D wpływającej na odporność, częste wahania temperatur, zmiany wilgotności powietrza – to zaledwie kilka czynników odpowiedzialnych za szybsze rozprzestrzenianie się infekcji. Jednak to nie tylko pogoda, ale także nasze nawyki higieniczne mają realny wpływ na to, czy zachorujemy.

Ręce są siedliskiem wielu bakterii, których ilość wzrasta wraz z każdym przedmiotem, którego dotykamy. Chociaż skóra stanowi silną barierę ochronną, groźne drobnoustroje możemy łatwo przenieść do wnętrza organizmu – wystarczy, że nie umyjemy rąk przed jedzeniem. 

O tym, jak ważna jest właściwa higiena dłoni, co roku 15 października przypomina nam ustanowiony przez UNICEF  Światowy Dzień Mycia Rąk. Jego celem, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, jest edukacja na temat dbania o czystość rąk, która ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia – zwłaszcza w sezonie chorobowym. Z tej okazji marka Carex, której antybakteryjne mydła i żele do rąk pozwalają dbać o właściwą higienę dłoni w każdych warunkach, przypomina najważniejsze i zawsze aktualne zasady mycia rąk. 

Jak zatem myć dłonie, aby zminimalizować ryzyko infekcji? >>>

 
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz