Koszmar chłopca zaatakowanego przez psa. Kto powinien za to odpowiedzieć?

Dziewięciolatek bawił się przed domem, gdy zaatakował go pies. Chłopiec z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

wilczur

Pies najpierw uciekł właścicielom, potem przebył 20 kilometrów i dobiegł do gminy Paradyż w woj. łódzkim. Chłopiec znajdował się na własnej posesji, gdy zaatakowało go zwierzę.

- Ten pies był albo bardzo agresywny, albo bardzo głodny. Zaatakował wnuka i zębami go odciągnął na kilkadziesiąt metrów - mówi Justyna, matka pogryzionego Gracjana.

Gracjan chce zostać policjantem. Rodzina pokazuje zdjęcia uśmiechniętego syna w mundurze policyjnym. Dziadek chłopca opowiada, że wnuk bawił się za stodołą.

- Słyszałem, jak wołał: „Dziadek, dziadek!". Jakoś odgoniłem tego wilczura. Patrzę, a Gracjan ma samą kość zamiast ręki - mówi schorowany mężczyzna.

Próbował przenieść zakrwawionego Gracjana do domu, ale zabrakło mu siły. Do ciężko rannego chłopca podbiegła mama.

- Był cały poobdzierany. Rany miał wszędzie - opowiada.

Gracjana wspólnie udało się przenieść do domu. Po pół godziny przyjechała karetka. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, skąd trafił do specjalistycznej kliniki transplantologicznej w szpitalu im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy w woj. dolnośląskim.

- Dziecko przeszło trzygodzinną operację, która polegała na oczyszczeniu rozległych tkanek uszkodzonych oraz martwych. Potem ubytek został okryty płatem skóry pobranym z przedniej ściany płata jamy brzusznej. Chłopiec raczej nigdy nie odzyska pełnej sprawności ręki - wyjaśnia dr Tobiasz Szajerka z oddziału chirurgicznego szpitala w Trzebnicy.

Ocenia, że dopiero rehabilitacja połączona z zabiegami wtórnymi może sprawić, że po dwóch latach chłopiec odzyska możliwość częściowego korzystania z ręki.

Policja apeluje do wszystkich właścicieli psów o zachowanie odpowiednich środków ostrożności, przypominając o odpowiedzialności karnej posiadaczy zwierząt.

 

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz