Złodzieje kobiecej płodności

Bolesne miesiączkowanie, bóle podbrzusza, nieregularne miesiączki, krwawienia międzymiesiączkowe, to tylko niektóre objawy kobiecych dolegliwości. Często lekceważymy te sygnały, bo trzeba i tak iść do pracy czy zajmować się codziennymi sprawami, a do wizyty u ginekologa zostało jeszcze kilka tygodni. Złodzieje kobiecej płodności rozwijają się po cichu.

płodność kobiety

Intymne dolegliwości w statystykach

Jest źle. Od 5 do 7% kobiet cierpi na endometriozę, co trzecia kobieta ma mięśniaki lub cysty, 15% kobiet cierpi na zespół policytstycznych jajników. Liczba zakażeń na chlamydię wzrosła dwukrotnie. Wszystkie te kobiecie dolegliwości łączy to, że zaczynają się niewinnie i przez długi czas mogą w ogóle być niezauważone. Jeśli rozwijają się przez kilkanaście miesięcy lub kilka lat, mogą prowadzić do problemów z płodnością. Dlatego tak ważne jest regularne odwiedzanie ginekologa, wykonywanie badania cytologicznego i badania USG narządów rodnych. Poznajcie bliżej problemy układu rodnego, które kradną płodność.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kasia
2015-07-22 14:19:28

re: Złodzieje kobiecej płodności

O zespole policystycznych jajników dowiedziałam się przypadkiem... na rutynowej kontroli u lekarza (była to moja druga wizyta w życiu). Lekarka powiedziała, że jeśli chcę mieć dzieci, to muszę jak najszybciej zacząć się o nie starać. Tak też zrobiłam, bo bardzo chciałam być matką i byłam już na to gotowa. Po półtora roku, zaszłam w ciąże. Dziś jestem mamą 16 - miesięcznego szkraba. po porodzie objawy PCO stały się mniej uciążliwe, miesiączki stały się regular ... ne, mniej jest cykli bezowulacyjnych. Kiedy syn skończył rok, zaszłam w kolejną ciążę, na dodatek bliźniaczą(!) niestety w 9 tygodniu poroniłam:( nie wiem czy miało to związek z chorobą. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz