Ciąża i zwierzęta: Czy pies i kot stanowią zagrożenie?

Czy zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla rozwijającego się w brzuchu matki płodu?

Ciąża a zwierzęta

Czy to prawda, że kobiety w ciąży powinny uważać na kontakt z wszelkimi rodzajami zwierząt domowych? Okazuje się, że opinii na ten temat jest tyle, co przyszłych mam! Ginekolodzy są jednak zgodni i przestrzegają przed wszczynaniem przedwczesnego alarmu. Zarówno dla płodu, jak i rozwijającego się w łonie matki dziecka, o wiele niebezpieczniejsze od bakterii i pasożytów, goszczących w organizmach naszych pupili są te czynniki, które mogą być niebezpieczne dla wszystkich nas.

Strach ma wielkie oczy

Kontakt z psem, kotem, szczurem, królikiem, czy też innym domowym zwierzakiem z reguły nie jest groźny ani dla przyszłej mamy, ani malucha, mającego przyjść na świat. Dużo większą uwagę powinno się poświęcać wszystkim czynnikom, które, na co dzień stanowią zagrożenie dla zdrowia każdego człowieka. Mowa o stresie, złej diecie, zanieczyszczeniach, nałogach i zwykłym przeziębieniu. Posiadanie zwierzęcia, mieszkającego z przyszłą mamą od lat nie może stanowić żadnego niebezpieczeństwa. Nie należy, więc pochopnie oddawać swoich ulubieńców znajomym, bądź co gorsze, do schroniska.

Co ciekawe, pozbywanie się zwierzęcia z domu, w którym ma pojawić się dziecko nie jest najlepszym rozwiązaniem! Jak wynika z badań American Academy of Allergy, Asthma and Immunology, maluchy wychowujące się razem z czworonogiem rzadziej zapadają na alergię, są spokojniejsze i lepiej się rozwijają. Zabawa z psem uczy nie tylko elementarnych zasad kontaktu z inną istotą żyjącą, ale i sprzyja szybszej nauce chodzenia i mówienia, a strach przed zwierzętami samego dziecka jest niemal wykluczony.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz