Gdy pogoda zmienną jest… Co robić aby uchronić się przed infekcjami?

O wiosennym czasie mówi się jako o najbardziej zdradliwym pod względem pogody. Nie wiemy, jak ubrać dzieci, żeby nie zmarzły i nie przegrzały się. Nie wiemy, czy należy podawać im suplementy diety, podnoszące odporność czy wystarczy zbilansowana dieta. Co na ten temat mówią specjaliści? Przeczytaj!

dziecko

„W marcu jak w garncu” mówi znane polskie porzekadło. I rzeczywiście co roku o tej porze doświadczamy zmiennych nastrojów pogody. Jeszcze kilka dni temu wiał wiatr, padał deszcz, a czasami nawet śnieg. Teraz świeci słońce. Ale za kilka dni, a może nawet jutro, znowu odwiedzi nas chłodne powietrze. Takie warunki to idealne środowisko do szerzenia się wirusów i bakterii. Czy to oznacza, że w tym czasie jesteśmy skazani na kichanie, katar i gorączkę? Nie. Oto kilka sprawdzonych i bardzo prostych sposobów, które pomogą uchronić nasz i naszych najbliższych organizm przed infekcjami. 

Najważniejsze jest śniadanie

W okresie takim jak marzec stwierdzenie to jest wyjątkowo aktualne. Tak jak samochód nie pojedzie daleko bez paliwa, tak samo nasz organizm bez dobrego śniadania nie będzie miał siły na radzenie sobie z trudami dnia. Ten posiłek to podstawa prawidłowego odżywiania, a w okresie większego narażenia na infekcje, dodatkowa bariera ochronna. Dlatego o śniadaniu warto pomyśleć jeszcze poprzedniego dnia, aby mieć pewność, że rano nie zaskoczy nas pusta lodówka.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz