Czy możesz zajść w ciążę podczas okresu?

Panuje błędne przekonanie, że kobieta nie może zajść w ciążę, gdy uprawia seks podczas miesiączki. Jest to może mało prawdopodobne, ale niewykluczone.

ciąża

Definicja miesiączki

Miesiączkę (okres) definiuje się jako utratę krwi, która następuje na końcu na cyklu owulacyjnego, w rezultacie braku zapłodnienia - wyjaśnia dr n.med. Michele Hakakha na portalu Parents.com - dyplomowana ginekolog położnik z Los Angeles.

Co miesiąc kobieta uwalnia jajeczko w okolicy 14 dnia swojego cyklu. Przed uwolnieniem jejeczka w organizmie kobiety, wzrasta poziom hormonów odpowiedzialnych za gęstość błony śluzowej macicy na wypadek zapłodnienia. Jeśli nie dochodzi do zapłodnienia, ścianki macicy po 14 dniach złuszczają się i występuje krwawienie miesiączkowe.

Większość kobiet ma okres trwający od dwóch dni do ośmiu dni i odbywający się co 26 do 34 dni. Owulacja (gdy jajeczko jest uwalniane z jednego z jajników) występuje zazwyczaj w połowie cyklu i jest to najbardziej płodny moment cyklu miesiączkowego, wtedy istnieje też największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Jajeczko, które jest uwalniane podczas procesu owulacji przeżywa tylko 24 godziny - wyjaśnia dr Hakakha. Jeżeli nie jest zapłodnione w tym czasie, wydalane jest z ciała kobiety wraz z krwią menstruacyjną około 14 dni później. Większość kobiet ma cykle o normalnej długości - od 28 do 32 dni i jeśli miesiączka trwa od dwóch do ośmiu dni, nie zajdzie się w ciążę podczas okresu - dodaje dr Michele Hakhaka.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-01-12 15:59:25

re: Czy możesz zajść w ciążę podczas okresu?

Ale jeśli ma się cykle nieregularne to owulacja może się bardzo łatwo przesunąć i co wtedy?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-01-13 15:20:34

Dni płodne zawsze możesz sobie czymś potwierdzić. Ja mam akurat Afrodytę na ślinę do pomocy i się sprawdza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz