Czysta zabawa z Carex

Jak z mycia rąk uczynić doskonałą rozrywkę dla całej rodziny? Wystarczy woda i… kolorowe oraz pachnące mydła Carex Kids!

mycie rąk

Zabawa na placu zabaw, w wesołym miasteczku, wycieczka czy rodzinny spacer… Frajda wcale nie musi kończyć się wraz z powrotem do domu! Zabawę z powodzeniem można przenieść także do łazienki, a przy okazji nauczyć swoją pociechę, że codzienne obowiązki mogą być przyjemnością. Jak z mycia rąk uczynić doskonałą rozrywkę dla całej rodziny? Wystarczy woda i… kolorowe oraz pachnące mydła Carex Kids!

Bakterie, które przenosimy na nieumytych dłoniach, choć niewidoczne gołym okiem, mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Stąd tak ważne jest odpowiednie dbanie o higienę rąk i mycie dłoni: po powrocie do domu, przed posiłkami, po kontakcie z różnymi przedmiotami, np. pieniędzmi. Tyle z perspektywy osoby dorosłej. A co z dziećmi?

Dla maluchów mycie rąk wcale nie jest sprawą oczywistą – zwłaszcza, jeśli kojarzą je z przykrym obowiązkiem. Nawyk utrzymywania higieny warto jednak zaszczepić w nich od samego początku, gdyż to właśnie najmłodsi, których układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, są szczególnie narażeni na tzw. choroby „brudnych rąk”.

Jak więc sprawić, aby mycie rąk nie kojarzyło się z rodzicielskim nakazem, ale z dobrą zabawą?

Wystarczą 3 proste kroki.

1. Łazienka przyjazna dziecku

Jako dorośli często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że łazienki dostosowane są głównie do naszych potrzeb. Konieczność wspinania się na palce, aby dosięgnąć umywalki, może skutecznie zniechęcić dziecko do mycia rąk. Dlatego warto zadbać o to, aby maluch mógł samodzielnie i w prosty sposób korzystać z łazienki – np. poprzez zapewnienie mu stołeczka, na który może bezpiecznie się wspiąć czy kolorowych, zabawnych nakładek na kran ograniczających rozprysk wody.

2. Higiena może być zabawą!

Kolejny krok to zamiana łazienki w miejsce pełne radości. Mogą w tym pomóc naklejki na kafelkach czy kolorowy ręcznik z ulubionym bajkowym bohaterem. Dzieci, których to nie przekona, można poprosić o umycie gumowej zabawki (a tym samym własnych dłoni) lub zaprosić do wspólnego puszczania statków w umywalce. Łazienkową przygodę można także uatrakcyjnić poprzez wybór odpowiedniego mydła. Kolorowy i przyjemnie pachnący kosmetyk zmieni zwykłe mycie rąk w prawdziwą frajdę. Linia antybakteryjnych mydeł do rąk Carex, stworzona specjalnie z myślą o dzieciach, łączy pielęgnację dziecięcej skóry i dbałość o jej potrzeby z tym, co dzieci lubią najbardziej: żywymi kolorami i słodkimi zapachami.

Teraz zachęcenie dzieci do mycia rąk jest jeszcze prostsze! Do 31 października trwa promocja „Gdzie jest Carex”, której celem jest rozwijanie właściwych nawyków higienicznych wśród najmłodszych.

Na potrzeby akcji w punktach sprzedaży w całym kraju pojawiła się specjalna edycja wariantów dziecięcych antybakteryjnych mydeł Carex, oznaczonych promocyjnymi nakładkami i naklejkami z filmowymi postaciami. Do mydeł do rąk o pojemności 250ml, dołączone są gratisowe zmywalne tatuaże oraz naklejki z bohaterami filmu Disney/Pixar „Gdzie jest Dory”.

Akcji towarzyszy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Aby wziąć w nim udział wystarczy kupić dowolny wariant mydła dla dzieci Carex, zarejestrować paragon na stronie www.carex.pl oraz wykonać proste zadanie konkursowe.

 3. Daj dobry przykład

Dzieci naśladują zachowania rodziców, dlatego tak ważne jest, aby swoim zachowaniem dawać maluchom dobry przykład. Pamiętajmy o myciu rąk i pokażmy dzieciom, jak robić to we właściwy sposób. Niech dbanie o higienę dłoni stanie się czystą przyjemnością dla całej rodziny!

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz