Dawkowanie leków - rób to prawidłowo!

Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców pokazują, że zabiegani rodzice często podają dzieciom błędne dawki leków.

mama i dzidzia

Rodzice źle dawkują leki swoim dzieciom!

Zgodnie z wynikami badań, które ukazały się w magazynie Pediatrics, 39,4% rodziców błędnie odmierzyło dawkę leku, którą zamierzało podać, a 41,4% zrobiło błąd w odmierzaniu dawki przepisanej przez lekarza.

Wynika to z niedokładności i zamienności terminów, jakie są podawane jako dawki leków tj. łyżki stołowe, łyżeczki i mililitry. W związku z tym amerykańskie organizacje odpowiadające za bezpieczeństwo pacjentów takie jak CDC, Amerykańska Akademia Pediatrii (American Academy of Pediatrics) i Instytut Bezpiecznego Stosowania Leków (Institute for Safe Medication Practices) zalecają porzucenie dawkowania dzieciom leków w płynie za pomocą łyżek i łyżeczek i przejście całkowicie na mililitry, bowiem jak pokazują badania, rodzice odmierzający dawki leków za pomocą łyżek i łyżeczek popełniają dwa razy częściej błędy niż ci, którzy robią to za pomocą standardowych jednostek miary.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz