Dieta a przeziębienie u dziecka

Wczesna wiosna to nadal czas chorób - pogoda w kratkę sprzyja wirusom. Nasze maluszki borykają się z kolejnymi przeziębieniami. Droga Mamo, czy zastanawiałaś się, jaka powinna być dieta Twojego dziecka w okresie przeziębienia?

dziecko

Dobrze dobrane posiłki mogą przyśpieszyć wyzdrowienie i wesprzeć organizm dziecka w walce z niekorzystnymi bakteriami. Wskazówki dotyczące dobrego żywienia w chorobie sprawdzą się także, gdy zachorujesz Ty lub inni członkowie rodziny.

Brak apetytu w czasie choroby

Zacznijmy od braku apetytu. To częsta dolegliwość w czasie choroby, zwłaszcza tej przebiegającej z gorączką, ponieważ malec wszystkie swoje siły koncentruje na walce z wirusem. Dziecko w tym czasie jest osłabione i chce raczej tylko pić… Nie lubimy, gdy dziecko nie chce jeść, stresuje nas to bardzo. Jednak nie powinniśmy się dziwić i martwić na zapas. Same, gdy chorujemy, nie mamy ochoty na posiłki, zwłaszcza mięsne, wolimy coś lekkiego, a czasem możemy pić tylko wodę lub soki z miąższem. Dzieci w chorobie mogą mieć ochotę na różne rzeczy, niekoniecznie te zdrowe. Dziecko potrafi odmówić zupki, kanapki z szyneczką, ulubionych kopytek lub kaszki, a jak przyniesiesz chipsy czy prażynki, to zje choćby i pół paczki.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Miki
2015-06-11 22:10:30

re: Dieta a przeziębienie u dziecka

fakt, ja również wolę Ibufen bo przy podaniu paracetamlu musimy długo czekać żeby gorączka spadła. Ja teraz znalazłam fajny sposób robię dzieciakom grzanki z masełkiem i nacieram czosnkiem i naprawdę im smakuje. Dodatkowo kasza jaglana na śniadanie z gruszką i cukrem albo na obiad, ona naprawdę działa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
2015-06-09 12:41:41

re: Dieta a przeziębienie u dziecka

ja sie staram, żeby podczas choroby pojawił się zawsze tradycyjny polski rosołek. Dodatkowo delikatne zupki warzywne z ryżem, świeżo wyciskany sok owocowy (to u nas zawsze się sprawdza). Staram się również wietrzyć mieszkanie, oczyszczać nos dziecka solą morską, smarować plecki spirytusem lub maścią majerankową. Dodatkowo jak jest temperatura podaj Ibufen bo działa przeciwzapalnie i zbija gorączkę. Ważny jest również odpoczynek, sen lub drzemka lub chociażby leżenie i ... oglądanie ulubionej bajki. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz