Drogi Człowieku, myj ręce, jeśli odwiedzasz moje dziecko!

Myjemy ręce przez kilka sekund, czasami tylko wodą, a czasami w ogóle. Czasami przychodzimy do małego dziecka i przynosimy mu wszystkie zarazki, jakie tylko napotkamy na swojej drodze.

mycie rąk

Nasze ręce codziennie przenoszą wszystkie bakterie, wirusy i zarazki, z którymi na co dzień się spotykamy. Kto najczęściej nie myje rąk? Dzieci (ale nad nimi panują rodzice), młodzież (ale nad nimi nikt nie panuje) i... BABCIE!

Zobacz: Nieumyte ręce są śmiertelnie niebezpieczne dla Twojego dziecka!

Pasożyty (w tym tasiemiec i owsiki), salmonella, żółtaczka pokarmowa (wirusowe zapalenia wątroby typu A), choroby skóry i układu oddechowego, grypa – to tylko z niektórych chorób, na które narażamy się, jeśli nie myjemy rąk. Częste mycie rąk to podstawowy zabieg higieniczny, nie ma takiej opcji, zeby o tym zapomnieć. Mało tego - ręce myjemy mydłem i wodą, włożenie koniuszków palców do wody nie uchroni nas przed bakteriami.

Mam małe dziecko, więc proszę umyj ręce

Ludzie przychodzą do domu, w którym mieszka małe dziecko i trzeba im po dziesięć razy przypominać, że powinni umyć ręce. Jeśli już umyją, to z wielką łaską i rzadko kiedy przy użyciu mydła. A mydło jest potrzebne, bo woda jest twarda i sama z siebie nie zmyje brudu i zarazków. Nie ma też w sobie ani substancji myjących, ani substancji antybakteryjnych, więc nie poradzi sobie w walce o zdrowie.

Często słyszę, że skoro moje dziecko ma kontakt z psem, czasami je z podłogi, a w piaskownicy bawi się piaskiem, to już dana osoba nie musi myć rąk. Co za bzdura!

Na centymetrze kwadratowym naszej skóry może znajdować się od 40 tys. do nawet 5 mln komórek drobnoustrojów. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 69 proc. zakażeń przewodu pokarmowego to efekt niemycia rąk. Nie bez powodu takie choroby jak salmonella nazywane są „chorobami brudnych rąk”.

To jak, nadal uważasz, że nie trzeba myć rąk przed kontaktem z niemowlakiem?

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz