Dziecko mdleje, a matka kompletnie nie wie co zrobić!

Matki w zdecydowanej większości nie potrafią się dobrze zachować w stresujących sytuacjach. A co, jeśli dziecko zemdleje?

pierwsza pomoc

Stresujących sytuacji w życiu nie brakuje, a jeśli chodzi o dziecko, to jest to wyjątkowo niebezpieczne. Matka musi wiedzieć, co dzieje się z dzieckiem, a jeśli dzieje się coś niedobrego, to matki zadaniem jest natychmiastowa reakcja.

Czy jednak wiemy, co robić, gdy dzieje się coś niedobrego? Domowe wypadki zdarzają się bardzo często, warto wiedzieć, co wtedy robić!

Utrata przytomności a omdlenie

Utrata przytomności jest spowodowana chwilowym niedotlenieniem mózgu. Wyróżniamy także zjawisko krótkiej utraty przytomności, poniżej minuty, które nazywamy omdleniem. Choć dość częste u dzieci, to jednak rzadko występuje u maluchów poniżej ósmego roku życia. Nie zawsze musi to wiązać się ze staniem zagrożenia życia lub zdrowia, dzieciom często zdarzają się omdlenia spowodowane na przykład emocjami lub długotrwałym trwaniem w pozycji stojącej. Warto jednak być przygotowanym na każdą ewentualność i być gotowym na udzielenie pierwszej pomocy potrzebującemu maluchowi.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz