Łódź: Dziewczynka została pogryziona przez psa. Lekarze założyli jej aż 100 szwów

Wszystkie były niezbędne, aby utrzymać dziewczynkę przy życiu i zapewnić jej powrót do zdrowia.

dziewczynka pies

Jako pierwszy podał tę informację do mediów "Express Ilustrowany", który twierdzi, że do zdarzenia doszło tydzień temu w miejscowości pod Łodzią.

Matka dziewczynki opiekowała się starszą kobietą. Tego dnia nie miała z kim zostawić dziecka, więc zabrała je ze sobą. Na co dzień pies rasy akita był zamykany w pokoju, kiedy przychodziły obce osoby, jednak tym razem biegał swobodnie po ogrodzie.

Zobacz też: Pitbull pogryzł 8-miesięczną dziewczynkę

"Otworzyłam drzwi, aby wyrzucić pieluchę, a wtedy pies, najprawdopodobniej leżący pod drzwiami od strony ogrodu, rzucił się na mnie" – opowiada pani Katarzyna, mama dziewczynki, cytowana przez „Express Ilustrowany”.

Kobieta miała problem z odepchnięciem psa. Wtedy na swoje nieszczęście w kuchni pojawiła się 10-letnia Oliwka, prawdopodobnie zaalarmowana krzykiem matki.

"Pies rzucił się na nią, gryząc ją po twarzy. Oderwałam go od córki, przyłożyłam jej ścierkę do twarzy, aby zatamować krwawienie" – relacjonowała kobieta.

Ratownicy podejrzewali, że dziewczynce może brakować części tkanek z brody, przez atak groźnego psa. Mówią, że gdyby rozdarce skóry było o półtora milimetra szersze, to dziecku prawdopodobnie wypłynęłoby oko.

Polecamy: Amputowano mu dłonie i nogi bo... polizał go pies

"Musiałam podpisać oświadczenie, że jestem świadoma, iż dziecko może mieć tak uszkodzone mięśnie twarzy, że podczas operacji nie uda się przywrócić funkcji mięśni do stanu sprzed wypadku. Córka dostała surowicę przeciw wściekliźnie, bo rany były bardzo głębokie. Córka strasznie cierpi, a my razem z nią. Boję się myśleć, że czeka ją jeszcze niejedna operacja" – cytuje panią Katarzynę "Express Ilustrowany".

Zdjęcia możecie zobaczyć w artykule EI. Ostrzegamy, że są drastyczne.

 

AK

Źródło: RadioZET.pl/Express Ilustrowany/PTD

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz