Ebola znowu atakuje. Potwierdzono trzy zgony

Według ministra zdrowia, gorączka krwotoczna zabiła już 33 osoby

wirus

Rząd Demokratycznej Republiki Konga przekazał informację o epidemii wirusa Ebola. Oficjalnie potwierdzono 13 przypadków zachorowań, w tym trzy śmiertelne. Czy epidemia dojdzie również do Europy?

ZOBACZ: Mutacja wirusa grypy zabija dzieci w USA

Przypadki występowania wirusa Ebola potwierdzono na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga. W ostatnim czasie stwierdzono gorączkę krwotoczną u trzech osób zamieszkujących w Beni, które jest miastem handlowym często odwiedzanym przez ludzi z całego świata. Europa wstrzymuje więc oddech, ponieważ w tej sytuacji wirus może się z łatwością rozprzestrzeniać.

Gorączka krwotoczna jest wywoływana przez wirus Ebola. Większość zachorowań kończy się śmiercią w ogromnych męczarniach. Przed śmiercią organizm stopniowo się wykrwawia. Pierwsze symptomy przypominają objawy grypy. Zarażona osoba cierpi na biegunkę, bóle mięśni oraz wysoką temperaturę. Później pojawiają się bóle brzucha oraz wysypka. Ostatnimi objawami są obfite krwotoki.

ZOBACZ: Uwaga, trwa sezon na rotawirusy!

Specjaliści uważają, że wirus nie dojdzie do Europy, ale trzeba być czujnym – migracje ludności są ogromne i trudno przewidzieć, kto zostanie zarażony.

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz