Ewa Błaszczyk się nie poddaje - opowiada o walce o swoje dziecko

Zobaczcie rozmowę aktorki z popularną gazetą!

ewa błaszczyk

Dwa lata temu do mediów dotarła informacja, że Ola Janczarska, córka Ewy, wybudza się ze śpiączki po 16 latach! News okazał się zbyt pozytywny, ponieważ wszczepienie symulatora, który miał pomóc dziewczynce reagować mocniej na bodźce, nie przyniósł spektakularnej poprawy. Aktorka jednak nie zamierza się poddać w walce o życie swojego dziecka. Okazuje się też, że ostatnio pojawiło się kolejne światełko w tunelu.

"Wiem, że mnie słyszy, bo są na to dowody w formie badań. Jest ciągle poddawana neuro-rehabilitacji, pracujemy nad nią od rana do wieczora. Trzymamy jej rękę, żeby na przykład malowała, pionizujemy, wsadzamy na rower, żeby pedałowała, to jest wymuszony ruch, ale dobre i to. Przy wszystkich zabiegach trzeba uważać, bo osoba, która latami leży, ma osteoporozę i może się połamać przy przekręcaniu na bok. Do tego często zdarzają się na przykład zapalenia płuc. Na szczęście Ola jest w świetnej formie i nie chorowała od czterech lat" – powiedziała aktorka w rozmowie z gazetą Na Żywo.

To daje ogromną nadzieję i siłę do walki Mamie. Lekarze mówią też coraz częściej o metodzie, któa może spowodować przełom w leczeniu Oli:

"Nadzieję dają komórki macierzyste, które mogą wpływać na regenerację połączeń nerwowych. Nowe technologie… Od czasu do czasu przy ich użyciu udaje się w różnych miejscach na świecie pomóc osobom, które na przykład pięć lat temu przeszły ciężki udar. Oczywiście, większa szansa na wybudzenie byłaby wtedy, gdyby Ola została poddana tym nowoczesnym metodom zaraz po zapadnięciu w śpiączkę, a nie po wielu latach. Ale i tak wierzę, że jej to pomoże. I to nie są moje marzenia tylko medyczne dowody ze świata."  - twierdzi aktorka.

Cała Polska trzyma kciuki za Olę, by jak najszybciej doszła do siebie. Od tragedii minęło już prawie 18 lat, a rodzice nadal w ramach przestrogi opowiadają sobie o nieszczęśliwym przypadku zachłyśnięcia się tabletką przez córkę znanej aktorki.

 

AK

Źródło: nażywo

 

 
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz