Gdy Twoje dziecko ma odstające uszy

W idealnym świecie nie byłby to najmniejszy problem. Ale nie wszyscy, którzy nas otaczają, są tolerancyjni i wpajają taką postawę swoim dzieciom. A te bywają okrutne.

dziecko

Odstające uszy dla dziecka nie są problemem, ale niestety do czasu - zwykle wystarczy kilka żartów ze strony rówieśników. Zaczepki i przezwiska mogą malca naprawdę zranić i zachwiać jego pewnością siebie. Jeśli więc pociecha skarży się na ten defekt, nie lekceważmy go. Sposobów na to, jak w takiej sytuacji pomóc, jest kilka. Odstające uszy to pojęcie względne. Przyjmuje się, że u dzieci mówimy o nich, gdy odległość między koniuszkiem małżowiny a kością czaszki wynosi 2 cm lub więcej. Maluch tego defektu zwykle nie dostrzega ani tym bardziej się nim nie przejmuje aż do momentu, gdy usłyszy nieprzyjemne uwagi ze strony kolegów.

Część dzieci wykazuje się dużą odpornością i na takie zaczepki nie reaguje. Niektóre jednak nie potrafią sobie tak skutecznie radzić z krytyką, a odstające uszy mogą stać się przyczyną utraty przez nie pewności siebie i poczucia braku akceptacji ze strony rówieśników.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz