Ginekolog jak z najgorszego horroru

Australijski lekarz przez ponad dwadzieścia lat okaleczał nieświadome niczego kobiety, rzekomo lecząc je z bezpłodności czy powikłań.

Operacja

Emil Gayed przeprowadzał nieuzasadnione z medycznego punktu widzenia zabiegi i operacje ginekologiczne. Dziesiątki kobiet w środkowej i północnej części nadmorskiego miasteczka New South Wales w Australii doznały infekcji, urazów psychicznych i innych powikłań z powodu „leczenia”, któremu były poddane przez ginekologa.

Większość pacjentek przypłaciło to trwałymi uszkodzeniami ciała, nieodwracalnymi okaleczeniami, a nawet utratą życia. Proceder trwał latami i dopiero niedawno ujrzał światło dzienne.

Gayed wykonał np. histerektomię, całkowicie usuwając macicę jednej z kobiet, podczas gdy można było jej zaoferować leczenie środkami przeciwbólowymi i leżenie w łóżku. Kobieta nigdy nie zgodziła się na operację, lekarz wykonał ją na pacjentce nieświadomej wykonywanych czynności.

Gayed niepotrzebnie usunął też zdrowej kobiecie prawidłowo funkcjonujące jajowody. Innej, będącej w ciąży, wykonał zabieg ablacji, który polega na chirurgicznym zniszczeniu wyściółki macicy. Operacja była nie tylko niepotrzebna, ale mogła też poważnie zaszkodzić płodowi. Zamiast zgłosić katastrofalny błąd, ginekolog zapłacił kobiecie, aby poszła do kliniki w Sydney w celu dokonania aborcji w 20 tygodniu ciąży.

Vicki Cheadle, jedna z pacjentek ablacji, opowiada, że była po niej w agonii. Osiem miesięcy później odkryła, że ​​jej macicę wypełnia gnijąca i zainfekowana krew, ponieważ Gayed całkowicie zamknął jej szyjkę macicy. Niezbędna była natychmiastowa operacji w celu leczenia infekcji, wskutek czego kobieta stracił jajowody.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz