Gorączka trzydniowa - nie martw się na zapas

Rumień nagły, inaczej trzydniówka, to infekcja, której nie da się zapobiec. Pozostaje Ci tylko zawczasu dowiedzieć się, jak ją rozpoznawać i obserwować, kiedy już przytrafi się Twojemu dziecku.

fever

Infekcja, którą lekarze potocznie nazywają „trzydniówką” to choroba zakaźna wywoływana u dzieci w wieku od 6 do 36 miesięcy przez dwa typy wirusów: HHV-6 i HHV-7, przy czym pierwszy typ wirusa wywołuje gorączkę najczęściej. Można założyć, że kiedy dziecko przejdzie tę infekcję dwa razy, to uodporni się na ww. wirusy na resztę życia. 

Gorączka trzydniowa nie ma nic wspólnego z przeziębieniem, nie leczy się jej żadnymi antybiotykami. Twoim celem jest zbicie wysokiej temperatury i przetrwanie infekcji, ponieważ uniknąć się jej nie da.

Kiedy zauważysz, że Twoje dziecko traci apetyt, robi się markotne, nie ma ochoty na zabawę, zachowuje się inaczej, niż zwykle, wówczas wyjmij z szafki termometr i skontroluj temperaturę jego ciała.

Zdrowe dziecko może mieć temperaturę ciała w granicach od 36,4 do 37,5 stopni Celsjusza. Stan podgorączkowy, między 37 a 38 stopni, to wciąż norma, bo dziecko lekko podwyższoną temperaturą reaguje na wiele rzeczy - nie zapominaj o ząbkowaniu, wysiłku fizycznym, przegrzaniu.

Jeśli okaże się jednak, że temperatura ciała Twojego malucha wynosi 38 stopni i więcej oraz nie spadnie po pół godzinie, wówczas staraj się ją obniżyć i zacznij kontrolować regularnie, najlepiej co 1-2 godziny. Temperaturę mierz cały czas tym samym termometrem. Czym najlepiej obniżać gorączkę?

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mamunia
2015-09-30 21:45:35

re: Gorączka trzydniowa - nie martw się na zapas

ja się nie martwie gdy w zapasie mam sprawdzony lek. najlepszy na gorączkę jest dla mnie Ibufen. Działa szybko i jest w postaci zawiesiny z wygodnym aplikatorem. Doskonale sobie radzi. Pokonuje chorobę doskonale.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kasia
2015-03-31 00:37:30

re: Gorączka trzydniowa - nie martw się na zapas

tez już mamy ją za sobą, dobrze że w domu mam zapas milifenu, staram się zawsze mieć go w domowej apteczce, jest na bazie więc skuteczny i bezpieczny, szybko obniża mojej córce gorączkę dla mnie też ważne że jest tańszy od tego typu reklamowanych w tv syropków

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz