Gruźlica odporna na leki zagrozi naszym dzieciom?

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, ponad 10 mln osób rocznie zaraża się gruźlicą, a co roku na świecie umiera na tę chorobę 2 mln ludzi.

Gruźlica

Choć liczba zanotowanych przypadków gruźlicy w Niemczech w 2017 r. lekko spadła, eksperci zaniepokojeni są coraz częstszymi przypadkami odpornych na antybiotyki zarazków tej choroby tuż za naszą granicą.

Wraz z napływem uchodźców wzrosła liczba przypadków gruźlicy w Niemczech – oceniają niemieccy epidemiolodzy. Trzy czwarte zanotowanych w 2016 roku w Niemczech chorych pochodziło z zagranicy: Somalii, Erytrei, Afganistanu, Syrii i Rumunii.

Podczas gdy w 2014 r. zanotowano w Niemczech 5426 przypadków gruźlicy, w 2016 roku było ich 5959. W 2017 r. liczba ta lekko spadła do 5486, ale 3 proc. pacjentów, z tą chorobą nie reaguje na terapię antybiotykową. Wśród chorych z państw obszaru postradzieckiego odsetek ten wynosi aż 15 proc. – wynika z najnowszych danych

W związku z tym niemiecki rząd zamierza realizować nową strategię i zwalczać gruźlicę w krajach pochodzenia imigrantów. Chodzi o dokształcanie personelu medycznego oraz budowę lub dofinansowywanie laboratoriów.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz