Grypa zabija we Włoszech dzieci i kobiety w ciąży. W Polsce pierwsze przypadki śmiertelne

Zwiększoną liczbę zachorowań zaobserwowano także w innych krajach, w tym w Czechach i Stanach Zjednoczonych.

grypa rodzinna

We Włoszech z powodu powikłań związanych z grypą zmarło w tym sezonie 112 osób, wśród nich 11 dzieci oraz dwie ciężarne kobiety - informują włoskie media.

Trwający sezonie grypowy uznany jest za jeden z najcięższych w ostatnich kilkunastu latach. We Włoszech stwierdzono już 588 ciężkich przypadków, które wymagały kuracji na oddziałach intensywnej terapii. Szacuje się, że do końca sezonu liczba osób, które zachorowały na grypę, sięgnie 7,5 mln.

- Przypadków grypy jest z tygodnia na tydzień coraz więcej. Przewidujemy, że szczyt zachorowań jeszcze przed nami - komentuje Aneta Górska-Kot, pediatra, ordynator oddziału pediatrycznego Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie.

W Polsce w okresie od 8 do 15 lutego 2018 r. zarejestrowano ogółem 271.777 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Średnia dzienna zapadalność wynosiła 88 osób na 100 tys. ludności. Odnotowano już 4 zgony z powodu grypy.

TW

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Olla
2018-02-18 10:29:17

Od kiedy jem miód wielokwiatowy z CBD + CBDA i pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję - nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie - kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Przyznaję, że konopi nie jem codzienn ... ie, wtedy efekty byłyby pewnie jeszcze lepsze, jeżeli chodzi o inne schorzenia. także polecam a te produkty znajdziecie na tej stronie najtańsza wysyłka sprawdziłam :) konopiafarmacja pl Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz