Guma do żucia wyrzucona z auta powodem agresji i złamanej ręki kierowcy

W gminie Brzeszcze w Małopolsce doszło do awantury pomiędzy dwoma kierowcami. Powodem agresji jednego z mężczyzn była wyrzucona z samochodu przez 9-latka guma do żucia.

Agresywny kierowca

Do incydentu doszło w niedzielne popołudnie. 51-letni mieszkaniec Wadowic, jadąc samochodem marki Toyota, w pewnej chwili dostrzegł, że z samochodu marki Fiat Panda, dziecko wyrzuciło zużytą gumę do żucia, która uderzyła w szybę jego pojazdu. Wzburzony znacznie przyspieszył, wyprzedził fiata, a następnie zatrzymał się na środku jezdni. 

37-letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował fiatem, również zatrzymał auto. Widząc jednak zmierzającego w jego kierunku wściekłego mężczyznę, jednym przyciskiem zaryglował drzwi i uchylił jedynie szybę, aby móc dowiedzieć się, co jest powodem zdenerwowania.

Kierowca toyoty, szarpiąc za drzwi pojazdu, wyjaśnił, że chodzi o gumę do żucia, która wylądowała na przedniej szybie jego pojazdu. Widząc w ręku kierowcy z Oświęcimia telefon komórkowy, próbował wyrwać mu go przez półotwartą szybę, powodując złamanie kości przedramienia.

Przeczytaj też: Kierowca autobusu wyprosił ojca z dwójką małych dzieci! Dlaczego?

Policję udało się wezwać pasażerom: 9-letniemu dziecku i znajomej napadniętego kierowcy. Policja, która zjawiła się na miejscu, wyjaśnia szczegóły sprawy w toku prowadzonego dochodzenia. 

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie uruchomiła specjalną skrzynkę kontaktową dla tego typu spraw, na którą można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów kodeksu drogowego, jak również przejawy agresji ze strony kierowców: stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl.

Podobne adresy działają w komendach wojewódzkich w całym kraju.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz