Higieniczne zmywanie, czyli jakie?

Pamiętaj o tych 3 rzeczach, aby Twoje naczynia były idealnie czyste!

higieniczne zmywanie

Zmywaj w wysokiej temperaturze

Niestety zmywanie ręczne nie sprawdzi się tutaj z banalnego powodu. Temperatura wody rzadko osiąga więcej niż 40 stopni Celsjusza, nawet jeżeli zmywasz w rękawicach, które do pewnego stopnia chronią Twoje ręce przez poparzeniem, a zmywanie w niższej temperaturze nawet z dużą ilością detergentów się nie sprawdza. Warto więc zdecydować się na zmywarkę, w której można ustawić różne temperatury zmywania w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń. Zmywarki Bosch z funkcją Higiena Plus dają taką możliwość. Możemy ustawić cykl zmywania na  55°C, 65°C lub 70°C, dzięki czemu mamy pewność, że nie tylko tłuszcz i brud, ale też wszelkie drobnoustroje i alergeny zostały dokładnie usunięte.

Susz naczynia bez ściereczki

Ściereczka, której używasz wyłącznie do osuszenia naczyń, wisząc w kuchni, każdego dnia wyłapuje miliony drobnoustrojów, które podczas wycierania trafiają na powierzchnię naczyń. Aby tego uniknąć, suszenie pozostaw zmywarce. Nowe modele zmywarek Bosch posiadają funkcję Suszenie Plus, więc wykonają za Ciebie tę mozolną i – sama przyznasz – niezbyt higieniczną pracę, którą musiałabyś wykonać własnoręcznie. Dodatkowo, funkcja Higiena Plus umożliwia utrzymanie podwyższonej temperatury wewnątrz zmywarki aż o dodatkowe 10 minut. Potem wystarczy tylko otworzyć zmywarkę i włożyć idealnie suche naczynia do szafek. Co istotne, zmywarka perfekcyjnie wypłucze i wysuszy również plastikowe naczynia.

Dbaj o zmywarkę

A w zasadzie rozejrzyj się za taką, która sama potrafi o siebie zadbać. Program Machine Care w nowych zmywarkach Bosch, za naciśnięciem jednego guzika i przy użyciu specjalnego detergentu, pozwala dokładnie oczyścić sprzęt z wszelkich nieczystości w ciągu zaledwie 90 minut. Oczywiście warto włączać ten program cyklicznie, ale o tym też nie musisz pamiętać. Przypomni Ci o tym zmywarka - dokładnie migający sygnał informujący o konieczności zastosowania tego programu.

Oszczędzaj wodę i energię

Wysoka temperatura, przedłużone suszenie… Czy da się w takiej sytuacji mówić o oszczędności naszych funduszy i środowiska? Okazuje się, że tak. Zauważmy, że podczas zmywania w zmywarce zużywamy średnio tylko 7,5 litra wody. Zmywając ręcznie – aż 94 litry! Energetycznie zmywanie w zmywarce również wychodzi na plus – zużywamy trzy razy mniej energii, a to dlatego, że zmywarka pobiera zimną wodę i podgrzewa jej dokładnie tyle, ile potrzebuje. Przy zmywaniu ręcznym ciepła woda leci z kranu cały czas. Tak więc pomimo stosunkowo dużego kosztu zakupu zmywarki, taka inwestycja prędzej czy później przełoży się na niższe rachunki!

Więcej o higienicznym i oszczędnym zmywaniu przeczytasz na: www.eksperci-od-zmywarek.pl.

Wszystkich miłośników oszczędzania czasu, wody i pieniędzy zachęcamy do udziału w konkursie marki Bosch! Kup zmywarkę Bosch i odpowiedz na pytanie konkursowe: „Nasze zmywarki oszczędzają wodę i energię. Opisz nam jakie Ty masz sposoby na dbanie o środowisko?” – autorzy 25 najciekawszych zgłoszeń otrzymają zwrot ceny zakupu nowej zmywarki!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz