Odwodnienie grozi aż połowie ciężarnych

Kobiety w czasie ciąży i podczas karmienia piersią piją zdecydowanie za mało płynów.

nawodnienie

Woda jest substancją niezbędną do życia. Dorosła, aktywna fizycznie osoba, ważąca ok. 70 kg, powinna dziennie wypijać od 1,5 do 3 litrów wody lub innych napojów. W stanie błogosławionym ilość spożywanych płynów powinna wzrosnąć o ok. 300 ml na dobę.

Instytut badawczy Millward Brown sprawdził, jak wygląda to w praktyce. Jak się okazuje aż połowa ciężarnych i mam karmiących piersią wypija za mało płynów, a 1/3 z nich (35%) nie ma świadomości, że powinna pić około 2-3 litry dziennie. Panie, które tę wiedzę posiadają, średnio wypijają tylko 1,7 litra dziennie.

Aż 30% przebadanych kobiet nie uzyskało informacji na temat prawidłowego nawodnienia, a wiele z nich szuka informacji w internecie.

Jak mądrze się nawadniać?

Niestety, co dziesiąty Polak właściwie w ogóle nie pije wody. Najczęściej sięgamy po napoje gazowane, soki i herbatę. Tymczasem woda to najistotniejszy składnik ludzkiego organizmu. To właśnie w środowisku wodnym zachodzą wszystkie niezbędne dla naszego życia procesy. Transportowane są witaminy, minerały, usuwane zbędne produkty przemiany materii, regulowana jest temperatura ciała czy ciśnienie tętnicze krwi.

Pić wodę powinno się regularnie i “na zapas”. Bóle głowy, problemy z koncentracją, z zapamiętywaniem, rozdrażnienie, niekiedy trudności w zasypianiu, a także niechęć do pracy umysłowej oraz fizycznej mogą także być oznaką odwodnienia. Panie, które mają suchą ziemista cerę, nieestetyczne wypryski, zmarszczki czy nie mogą się odchudzić, prawdopodobnie nie pokrywają dziennego zapotrzebowania na wodę w organizmie. Niedobór wody sprawia, że organizm nie radzi sobie z procesami przemiany materii, jak również walczy z możliwym przegrzaniem oraz spadkiem ciśnienia. Pijąc wodę, umożliwisz organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Woda wspomaga trawienie, oczyszcza organizm z toksyn i zanieczyszczeń.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mamka
2017-09-03 16:38:22

Woda bardzo fajnie oczyszcza. w ciąży piłam codziennie przed sniadaniem z cytryna. mnie bardzo wspierala w walce z ciazowymi zaparciami, a gdy juz nie dawala rady to łączyłam z roztworem dicopeg 10g i ulga przychodziła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz