Sygnały świadczące o tym, że coś niedobrego dzieje się z twoją waginą

Zauważ objawy infekcji intymnej, zanim zacznie spędzać ci to sen z powiek.

infekcje intymne

Stan zapalny pochwy

Środowisko w pochwie powinno być kwaśne i bogate w dobre bakterie, które zwalczają zakażenia i utrzymują prawidłowy poziom pH pochwy. To naturalne, że twoja pochwa wydziela małe ilości śluzu. Stan zapalny w pochwie pojawia się wtedy, gdy w drogach rodnych zaczynają dominować niekorzystne bakterie. Szacuje się, że 40% wszystkich infekcji intymnych wywołują baterie Candida, powodujące tzw. drożdżycę, na którą cierpi aż 75% kobiet.

Objawy i przyczyny infekcji intymnych

Do najpopularniejszych objawów infekcji intymnych należą: pieczenie i świąd sromu i pochwy, nadmierna ilość wydzieliny, zaczerwienione i bolesne miejsca intymne, charakterystyczny zapach. Wśród przyczyn wymienia się: zażywanie antybiotyków, ciążę, która powoduje zmianę pH pochwy, a także zmiany hormonalne, cukrzycę, zastosowanie kortykosteroidów, zakażenie HIV, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, otyłość, zbyt duże spożycie cukru, noszenie niewłaściwej bielizny: zbyt ciasnej i wyprodukowanej z nieoddychających materiałów, miesiączkę.  

Przede wszystkim zdrowa dieta

Jeśli chcesz zachować zdrowie okolic intymnych, powinnaś wzbogacić swoją dietę w sok żurawinowy, zalecany również w czasie infekcji układu moczowego. Żurawina wspiera kwaśne środowisko pochwy, działa bakteriobójczo. Warto jeść kefir, najlepiej naturalny, niewzbogacony cukrem i dodatkowymi środkami. Ponadto trzeba spożywać produkty bogate w witaminę E, która jest przeciwutleniaczem i znajduje się w: w tofu, awokado, brokułach, szpinaku, owocach morza, oliwie z oliwek, proszku chili, dyni, pomidorach, mango, orzechach i nasion słonecznika. Nie zapomnij o piciu dużej ilości wody.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ulka
2017-08-10 15:39:53

infekcje

infekcje intymne to naprawde nieciekawa sprawa szczegolnie jesli tak jak ja choruje sie na cukrzyce i jest sie bardzo wrazliwym. Dlatego tez praktycznie nie rozstaje sie z trivaginem, ktory pomaga mi utrzymac komfort.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama Magda
2017-07-19 22:02:13

Bkterie Candida wywołujące grzybice? Kto to pisze?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz