Jabłka - panaceum na alergię

Katar alergiczny, łzawienie oczu, kichanie? Twoje dziecko ma podobne objawy? Dawaj mu codziennie do jedzenia jabłka. Dlaczego? W artykule przeczytasz o zdrowotnym sekrecie tego owocu.

jabłka

Okazuje się, że jabłka są doskonałym naturalnym rozwiązaniem na alergię. Jak to możliwe? W jabłkach znajduje się kwercetyna. Ten flawonoid hamuje w organizmie uwalnianie histaminy, alergicznego związku, który wywołuje zwiększoną produkcję śluzu, kichanie i łzawienie oczu.

Wprowadzanie pokarmów zawierających kwercetynę do diety dziecka może znacznie zniwelować objawy alergii lub skrócić czas ich występowania. Przeprowadzono badania na pewnej reprezentatywnej grupie alergików. Ci, którzy dostawali kwercetynę jako dodatek do żywności, szybciej uporali się z objawami alergii niż osoby leczone preparatami przeciwhistaminowymi z apteki.

Pamiętaj , że chociaż kwercetyna jest składnikiem wielu preparatów stosowanych pomocniczo w leczeniu alergii różnego pochodzenia, to jeśli Twoje dziecko jest alergikiem, oprócz leczenia konwencjonalnego, wzbogać jego dietę między innymi w jabłka,  jagody, maliny i cebulę, ponieważ są one pełne przeciwutleniaczy, witamin i flawonoidów.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz