Jak dbać o mleczaki

Wczesna nauka mycia zębów pomaga wykształcić pozytywne nawyki u malucha, a także zapobiega próchnicy w starszym wieku.

mleczaki

Warto zachęcać dzieci do regularnego czyszczenia zębów mlecznych, pokazując, że dbanie o higienę jamy ustnej może być także doskonałą zabawą, a nie tylko koniecznością.

Obecnie rodzice mogą korzystać z szeregu produktów, które umilą najmłodszym mycie zębów. Konsekwentne przyzwyczajanie maluchów do codziennej rutyny sprawi, że będą one miały piękny uśmiech także w dorosłym życiu.

Rodzice często nie zdają sobie sprawy z tego, że pielęgnacja zębów mlecznych jest równie ważna, co zębów stałych. Tymczasem według statystyk, tylko u 13% polskich dzieci leczy się pierwsze zęby. Również zaniedbywanie nauki regularnego szczotkowania zębów po posiłkach jest przyczyną złego stanu zdrowia jamy ustnej wielu dzieci. Do codziennej rutyny należy przyzwyczajać już te maluchy, którym wyrósł pierwszy ząbek. Jeżeli czyszczenie jamy ustnej maluszka jest dla niego przykrą koniecznością, rodzice mogą połączyć je z zabawą – śpiewaniem czy wesołym zagadywaniem. Dzięki temu dziecko będzie postrzegało mycie zębów jako mile spędzony czas.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz