Jak rodzice leczą dzieci w Internecie?

Aż 39 proc. rodziców chorych dzieci wykorzystuje informacje o lekach i leczeniu dostępne w Internecie.

mama dziecko i internet

Większość z nich (26 proc.) poszukuje informacji o sposobach leczenia dziecka, ale są też tacy, którzy próbują na podstawie informacji dostarczonych przez przysłowiowego dr Google zdiagnozować swoją pociechę. Ci ostatni stanowią już 17 proc. badanych rodziców.

Zdrowie jest jednym z głównych tematów w sieci. Częściej szukamy informacji o tym jak się wyleczyć, niż jak oszczędzać pieniądze, czy nawet jak coś naprawić - wynika z badania NeedforHealth, zrealizowanego przez agencję badawczą IQS.

Czy i kto najczęściej korzysta z porad dr Google?

Rodzice chorych dzieci, korzystający w tematach zdrowotnych z informacji znajdujących się w Internecie, dzielą się na dwie grupy

  • tych, którzy sięgają po informacje z internetu ale nie podejmują na ich podstawie żadnych działań - 25 proc., 
  • takich, którzy wykorzystują porady dr Googla do decyzji o sposobie leczenia dziecka - 15 proc.

Co ciekawe, najczęściej do decyzji podejmowanych na podstawie internetu, przyznają się mężczyźni lepiej wykształceni, ze stałą pracą i posiadający dzieci w wieku 7+.

Internet stosunkowo najczęściej bywa doradcą rodziców przy lżejszych dolegliwościach, na jakie skarży się dziecko, takich jak: biegunka, dreszcze czy ból gardła.

Rodzice wykorzystujący informacje z sieci częściej też kupują leki dostępne na rynku masowym, poza siecią aptek.

dr Google i jego różne specjalizacje

Rodzice, szukający informacji w trakcie choroby dziecka, w największym stopniu korzystają z doświadczenia innych rodziców i czytają fora internetowe. Robi tak 19 proc. badanych.

Nieco mniej, bo 16 proc. respondentów, czytuje artykuły o zdrowiu i leczeniu, a 14 proc. wchodzi na strony z poradami lekarzy. Kiedy dziecko jest chore, rodzice w równym stopniu odwiedzają strony producenta leku, jak i strony aptek internetowych (po 9 proc.). Tylko 3 proc. badanych rodziców konsultowało się w sprawie objawów i leczenia z lekarzem online.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz