Jak leczyć atopowe zapalenie skóry u niemowląt?

AZS czyli atopowe zapalenie skóry. Brzmi dość poważnie i niestety może takie być, zwłaszcza zbagatelizowane.

azs

Jest to przewlekły stan zapalny skóry, który widoczny jest najczęściej w postaci wysypki. Pamiętaj jednak, że nie każda wysypka to AZS. Na czym dokładnie polega, jak to rozpoznać i leczyć? Staramy się Wam to wyjaśnić, bo AZS występuje aż u co piątego dziecka!

Przyczyny atopowego zapalenia skóry u niemowląt

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to choroba na całe życie. Najczęściej pojawia się u noworodków lub dzieci między 6 a 7 rokiem życia. Na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% ludzi na świecie. Są to zwykle mieszkańcy Europy Zachodniej i USA. Nieco częściej chorują dziewczynki. Z upływem czasu choroba coraz bardziej się wycisza, a objawy są mniej dokuczliwe. Nie wolno jednak zapominać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, a przede wszystkim dokładnym jej natłuszczaniu, zwłaszcza po kąpieli, natrysku czy pływaniu w basenie. Główną przyczyną choroby są geny, a dokładnie ich dziedziczenie: u wszystkich chorych występuje ten sam gen. Pamiętaj jednak, że nie każda sucha i łuszcząca się skóra to znak atopowego zapalenia. Zazwyczaj diagnozuje się je od ok. 3 miesiąca, wcześniejsze zmiany to zwykle podrażnienia.

 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-06-19 01:42:46

najlepiej działa olej kokosowy nierafinowany, smaruje dziecku buzie i przedramiona na noc. Rano skóra jasna, bez krost, nawilżona, czasem efekt utrzymuje się nawet 2-3 dni. Sprawdzone, polecam. Sterydy jak protopic tylko pogarszały sprawę scieńczając naskórek..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ewa
2017-02-25 12:18:23

Czy w przypadku niemowląt można stosować jakieś preparaty? Zastanawiam się nad zakupem dermokosmetyków "dr. Michaels". Czy ktopś je stosował? Czy rzeczywiście są w pełni bezpieczne?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-07-03 00:28:32

re: Czym jest AZS u dzieci, jak się je rozpoznaje i leczy?

Prosze dodac ze to rowniniez jedno z powikłañ po coraz liczniejszych szczepieniach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz