Czy plac zabaw może być miejscem pełnym pułapek? Okazuje się, że tak!

Zobacz dlaczego nie warto zjeżdżać razem z dzieckiem ze zjeżdżalni!

mama i dziecko

Wrzesień 2015 roku, Heather Clare zabiera swoje 12-miesięczne bliźniaki na plac zabaw. Biorąc jedno z nich na kolana, nie sprawdza, jak dokładnie układają się nogi dziecka i czy dziecko siedzi prosto. Kiedy zaczyna zjeżdżać, słychać donośny krzyk dziecka.

"Wzięłam Meadow na kolana, wspólnie usiadłyśmy na zjeżdżalni. W połowie zdałam sobie sprawę, że jej stópka zaklinowała się między mną a zjeżdżalnią. Próbowałam to jakoś zatrzymać, ale to były sekundy, w czasie których jeszcze mój mąż zrobił zdjęcie, na którym przypadkiem uchwycił tę tragedię…" - napisała kobieta pod zdjęciem na swoim facebooku.

Zdjęcie momentalnie stało się viralem - widać na nim, jak noga małej Meadow nienaturalnie się wykrzywia, poprzez to, że utknęła między udem mamy a zjeżdżalnią. Każdy z nas jest w stanie sobie wyobrazić, co działo się potem... 

"Kiedy schodziliśmy na dół, Mała płakała tak głośno, że nie da się tego opisać słowami. A najsmutniejsze było to, że ta kontuzja wydarzyła się zaledwie trzy dni po tym, gdy moja córka nauczyła się chodzić. To było okropne, zwłaszcza że czułam się winna tej sytuacji."

Clare szybko pojechała z dzieckiem na izbę przyjęć, gdzie lekarze po badaniach ocenili, że Meadow złamała piszczel i kość strzałkową. Mając zaledwie roczek, dziewczynka musiała mieć gips na nodze przez 4 długie tygodnie.

Lekarze w szpitalu nie byli zszokowani historią Meadow - okazuje się, że często spotykają się z takimi sytuacjami. Rodziców pouczono również, aby nigdy więcej tak nie robili. Lekarze obawiali się, że ta sytuacja wpłynie na rozwój kości Meadow - mogła być krótsza od drugiej, zdrowej kości. Na szczęście minęły 3 lata od tego wypadku i wszystko wskazuje na to, że kość poradziła sobie z wypadkiem.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez American Academy of Pediatrics w 2017 roku ponad 350 000 dzieci, które nie ukończyły 6 lat, zostało rannych na zjeżdżalniach w Stanach Zjednoczonych w latach 2002-2015.

 

AK

Źródło: facebook.com

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz