Jak uchronić dziecko przed rotawirusami?

Niestrawność, infekcja bakteryjna czy alergia pokarmowa to jedne z najczęstszych przyczyn występowania biegunki u niemowląt. Zdecydowanie gorzej, gdy źródłem dolegliwości jest zakażenie wirusem Rota.

dziecko

Ryzyko zakażenia rotawirusami jest bardzo wysokie wśród dzieci, pomiędzy 6. a 24. miesiącem życia. Rozprzestrzenianie się wirusa następuje zazwyczaj drogą pokarmową oraz oddechową. Łagodny przebieg choroby nie wymaga hospitalizacji malca. Interwencja lekarza konieczna jest jednak w przypadku odwodnienia, gdy woda oraz utracone elektrolity uzupełniane są za pomocą kroplówki.

Jak rozpoznać  chorobę?

Choroba rozwija się  bardzo gwałtownie, a najczęstsze objawy infekcji rotawirusowej to trwająca od 1 do 3 dni gorączka, gwałtowne wymioty oraz wodnista, kilkudniowa biegunka, która w wielu wypadkach może prowadzić do odwodnienia. Podczas choroby malec może oddawać stolec od kilku do nawet 20 razy na dobę. Skuteczna terapia, polegająca w dużej mierze na podawaniu dziecku dodatkowej porcji płynów, pozwala na ograniczenie objawów choroby. W wyniku utraty wody dziecko staje się słabe i senne, skóra staje się sucha, a oczy i ciemiączko zapadają się.  Jeżeli należyta kontrola nad gospodarką wodno – elektrolitową nie zostanie zachowana, biegunka w rzadkich przypadkach może doprowadzić do wstrząsu.

 

 

 

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

diana
2015-10-28 16:17:44

re: Jak uchronić dziecko przed rotawirusami?

moja córka też przechodziła rota na szczęście łagodnie, poradziłyśmy sobie podając jej orsalit, stosuję go bo jest skuteczny i mam wiele możliwości bo jest dostępny w różnych wersjach, o różnych smakach, ja np podaję dziecku teraz ten nutris ale na początku podawałam bezsmakowy ba tak jest polecanym, później ten malinowy i przyznam że teraz nie mam problemów żeby dziecko go przyjęło bo jest dobry w smaku, ale i tak najważniejsze że zapobiega odwodnieniu a to może by ... c groźne u malucha Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mania
2014-12-22 09:19:42

re: Jak uchronić dziecko przed rotawirusami?

nie szczepiłam dzieci na rotawirusy,ale wiem że podstawowe działanie w razie infekcji to nawadnianie.Należy jaknajszybciej podaćdziecku orsalit i probiotyki.To pomoże uzupełnić elektrolity i skrócić czas trwania biegunki czy wymiotów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
~rureczka
2014-10-27 21:19:10

re: Jak uchronić dziecko przed rotawirusami?

pierwsze co robie podczas biegunek u dziecka, to staram sie je wlasciwie nawodnic, bo nie chce juz nigdy dopuscic do tego, ze wyladuje w szpitalu z powodu owodnienia jak kiedys! lekarka w szpitalu poradzila nam zeby juz w poczatkowych fazach biegunek podawac dziecku doustne plyny nawadniajace, dzieki czemu nie dopuscimy do odwodnienia! od tego czasu zawsze w takich przypadkach podaje dziecku Orsalit, ktory zawiera elektrolity, co pomaga skutecznie nawadnic organizm, a przy tym dobrze smakuje, co ... jest wazne dla malucha:) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kasia
2013-12-29 13:05:18

re: Jak uchronić dziecko przed rotawirusami?

najważniejsze przy biegunce to nie dopuścić do odwodnienia dlatego ja zawsze mam w domowej apteczce orsalit i podaję go dziecku kiedy pojawiają się wymioty czy biegunka, a on skutecznie uzupełnia utracone elektrolity i wodę, ostatnio kupiłam ten nutris ma faktycznie lepszy smak

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sandra
2013-12-15 09:38:06

re: Jak uchronić dziecko przed rotawirusami?

LUDZIE LUDZIE CUDA W TEJ BUDZIE ! Pomożemy Ci wyśledzić każdego! Wystarczy numer telefonu poszukiwanej osoby, a już po chwili będziemy mieli jej położenie dokładnie oznaczone na mapie. Szybko i co najważniejsze w 100% anonimowo. Polecam Sandra ( http://goo.gl/ynoCs9 )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz