Termometr dla dziecka - jaki wybrać?

Termometrów na rynku jest mnóstwo. Który jednak wybrać, żeby wybrać mądrze i dobrze?

termometr

Zakup termometru to jeden z punktów na liście wyprawkowej przyszłego rodzica, co prawda w domu zazwyczaj jakiś tam termometr posiadamy, ale rzadko nadaje się on dla niemowlaka. Termometrów dla dziecka jest wiele. Różnią się pod wieloma względami - ceną, wyglądem, dokładnością, bo nie każdy z nich gwarantuje wiarygodny wynik pomiaru. Czym się kierować, wybierając termometr dla dziecka? Jak prawidłowo mierzyć temperaturę ciała?

Termometr szklany – kiedyś wypełniony rtęcią, lecz odkąd udowodniono jej szkodliwość, w termometrach pojawił się alkohol. Ze względu na szklaną obudowę nie jest to najlepszy wybór dla dziecka. Do minusów można również zaliczyć długość pomiaru – ok. 3 min. Plusem jedna jest niska cena i dokładność pomiaru.

Termometr paskowy – przykładany do czoła, czasem przyklejany na czoło. Daje pomiar orientacyjny, często waha się o 1 stopień, który w przypadku niemowlęcia ma niebagatelne znaczenie (między 38 a 37 stopni jest różnica). Rodziców kusi niska cena (ok. 5 zł) i szybkość pomiaru (ok. 15-20 s.)

Termometr elektroniczny klasyczny – podobny do szklanego, lecz plastikowy i z elektronicznym wyświetlaczem. Pomiar zajmuje od 10 do 90 s. i jest sygnalizowany dźwiękiem. Na rynku są dostępne modele z miękką końcówką, wtedy mamy pewność, że dziecku nic się nie stanie. Kosztują nieco ponad 10 zł.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz