Jakie są objawy owsików u dzieci?

Dowiedz się jak najwięcej o tych robakach. Występują najczęściej u dzieci i są zmorą dla całej rodziny!

owsiki u dzieci

Nadal wiele osób uważa, że owsiki biorą się z jedzenia cukierków i czekolady. Tymczasem jaja owsików można znaleźć w piaskownicy, czy na dywanie w przedszkolu, można się także nimi zarazić przez brudne ręce. Wystarczy, że dziecko zje brudnymi rękoma, by owsiki trafiły do organizmu malucha. Owsiki mają do 10 mm długości i żyją w świetle jelita. Wypełzają głównie nocą, by złożyć jaja w fałdach skóry w okolicy odbytu. Samice składające jajeczka wydzielają lepką drażniącą ciecz, która wywołuje świąd, który zazwyczaj nie pozwala dziecku spać.

Owsica jest bardzo trudna do wyleczenia, ponieważ zazwyczaj dochodzi do samozakażenia. Dziecko, które swędzi pupa, zbiera jajeczka na skórę palców i pod paznokcie a podczas jedzenia niemytymi rękoma zakaża się ponownie.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

karolina
2017-11-24 14:17:52

duzo istotnych informacji odnosnie leczenia owsicy jest na bezowiskow.pl - sama bardzo wiele wyczytalam waznych informacji, ktore przydaly mi sie w leczeniu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
małgośka
2017-11-15 10:35:56

zażywam pyrantelum medanę od jakichś 3 tygodni i już widzę poprawę, dodatkowo wysprzątałam całe mieszkanie, piorę rzeczy w wysokiej temperaturze i jem dużo kiszonej kapusty ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anna
2017-10-13 13:08:53

pyrantelum medana jest na owsiki i jest do kupienia bez recepty ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Barbara
2017-10-04 19:52:03

Może nie byłyby zmorą dla całej rodziny, gdyby leki można było dostać bez recepty i profilaktycznie podawać je co 6 miesięcy całej rodzinie? Tak właśnie się robi w innych krajach UE. No ale w zacofany Ciemnogrodzie przecież to problem który wymaga bezwzględnej konsultacje lekarza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz