Skutki choroby meningokokowej (FOTO)

Odczyny poszczepienne są faktem. Ale powikłania po chorobach, przeciw którym szczepimy dzieci, również.

anne gedde

Słynna australijska fotografka dzieci - Anne Geddes - w ubiegłym roku wzięła udział w globalnej inicjatywie pod nazwą: Chroniąc nasze jutro: Portrety choroby meningokokowej. Inicjatywa ta na ma na celu podnoszenie świadomości rodziców w zakresie zagrożenia chorobą meningokokową i podkreślanie znaczenia zapobiegania jej.

Anne Geddes zilustrowała swoimi fotografiami historie rodziców i ich dzieci, które zapadły na chorobę wywołaną przez meningokoki i szczęśliwie przeżyły ją, ale nie bez uszczerbku na organizmie. Choroba meningokowa trwale zmieniła ich życie, a dzięki zdjęciom Anne Gedes możemy zobaczyć to na własne oczy.

Meningokoki to bakterie, które wywołują agresywne choroby. Jedna z nich - sepsa meningokokowa (posocznica) jest w stanie w pełni zdrową osobę, a zakażoną wirusem, doprowadzić do śmierci w ciągu tylko 24 godzin. Są choroby, na które się choruje, ale są takie, jak ta, na które się po prostu umiera.

Niemowlęta, małe dzieci i młodzież są najbardziej narażone na zakażenie, z dzieci poniżej 7 miesiąca życia, które nie mają jeszcze w pełni wykształconego układu odpornościowego, dotyczy największe ryzyko. Nawet, jeśli komuś uda się przeżyć chorobę meningokokową, to często choroba ta pozostawia wiele powikłań, takich jak uszkodzenia mózgu, uszkodzenia nerwów, trudności w uczeniu się, uszkodzenie słuchu, a nawet konieczność amputowania kończyn.

Zdjęcia Anne Gedes ilustrują głęboki wpływ, jaki choroba meningokokowa może mieć na życie całej rodziny dziecka nią dotkniętego. Kampania „Protecting Our Tomorrows” ma podkreślić ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na rodzicach za to, by zrobić wszystko, co możliwe, aby chronić swoje pociechy.

W jaki sposób?

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

asia
2014-10-04 15:25:12

re: Skutki choroby meningokokowej (ZDJĘCIA)

meningokoki to BAKTERIE!!! bakteria i wirus to zupełnie inne patogeny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama Kotka
2014-10-04 09:01:43

re: Skutki choroby meningokokowej (ZDJĘCIA)

W Polsce 400 zachorowań rocznie - jest w tekście. Zresztą w necie są ogólnodostępne dane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-10-04 00:47:54

re: Skutki choroby meningokokowej (ZDJĘCIA)

Czemu nie ma przypadkow z Polski???? Jak duza jest zachorowalnosc w naszym kraju.???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Tatax4
2014-10-03 23:59:23

re: Skutki choroby meningokokowej (ZDJĘCIA)

Czy to kontrinformacja do wycofania na całym świecie szczepionki z powodu zardzewienia?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz