Jedzienie wędlin grozi rakiem! - Ostrzeżenie WHO

WHO alarmuje: wędliny mogą powodować raka, zupełnie tak samo jak alkohol i radioaktywny pluton. Przeczytaj, o czym dokładnie mówi raport WHO.

jedzenie

Grupa 1

Niedawno WHO opublikowała nowy raport, w którym ostrzega: „Przetworzone produkty mięsne mogą przyczyniać się do powstawania nowotworów, czerwone mięso prawdopodobnie też.”. Według zestawienia przygotowanego przez Międzynarodową Agencję Badania Raka (IARC), agendę WHO, przetworzone produkty mięsne znajdują się w Grupie 1 („substancje rakotwórcze dla człowieka”), obok alkoholu i radioaktywnego plutonu. IARC przeprowadziła ponad 800 badań nad związkami między dietą na nowotworami. Kurt Straif, urzędnik IARC, mówi: „Spożycie przetworów mięsnych jest w skali globalnej wysokie, co ma wpływ na częstotliwość występowania raka. Oznacza to, że sprawa ma znaczenie dla zdrowia publicznego.”.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-10-31 12:10:04

re: Jedzienie wędlin grozi rakiem! - Ostrzeżenie WHO

K Mac to nie lepiej zmusić producentów do ograniczenia zastosowania tego szajsu do produkcji wędlin? Skoro oficjalnie potwierdzacie, że to trucizna, to zakażcie stosowania w przemyśle spożywczym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz