Kampania ZDROWA MAMA! - diagnozuj swoją PŁODNOŚĆ

Aż 88% Polek nigdy nie badało swojej płodności. Tymczasem co czwarta kobieta odkłada dziś macierzyństwo i planuje ciążę po 30-tce. Dla wielu z nich okazuje się ona jednak niemożliwa.

zdrowa mama

Mieszkanki Śląska mające problemy z zajściem w pierwszą lub kolejną ciążę mogą się zgłaszać do końca listopada na bezpłatne badania hormonalne. Odbywają się one w ramach II-odsłony akcji profilaktycznej „Zdrowa mama”, którą organizuje katowicka Fundacja Gyncentrum oraz Śląskie Laboratoria Analityczne. Jej celem jest podniesienie świadomości kobiet nt. diagnostyki płodności, zwłaszcza wśród pań po 30-tce.

Ważna wczesna diagnoza

Już ponad 50 kobiet z całego Śląska przebadano pod kątem płodności w ramach kampanii profilaktycznej „Zdrowa mama”. W Katowicach ruszyła właśnie II-odsłona projektu, a razem z nią kolejna pula 50-ciubezpłatnych badań i konsultacji ginekologicznych. Zapisy na nie trwają do końca listopada.

Na badania mogą zgłaszać się  kobiety w wieku od 25 do 40 lat, które od pewnego czasu bezskutecznie próbują zajść w pierwszą lub kolejną ciążę, a także kobiety chcące profilaktycznie zbadać swoją płodność. W ramach kampanii u kobiet wykonywane są aż 4 bezpłatne badania poziomu hormonów - AMH, FSH, LH i estradiolu.

- To proste badanie polegające na analizie krwi, dzięki któremu jesteśmy w stanie zdiagnozować u kobiety przyczynę problemów z zajściem w ciąże oraz poznać lepiej swoje możliwości. Jest to badanie, które każda kobieta powinna wykonać profilaktycznie przynajmniej raz w życiu. Pozwala ono bowiem nawczesne wykrycie problemów z płodnością, a co za tym idzie podjęcie  w porę odpowiedniego leczenia. Badaniu mogą poddawać się już 20-latki, bezwzględnie natomiast 30-latki odkładające macierzyństwo - mówi dr n. med. Dariusz Mercik, ginekolog z Kliniki Leczenia Niepłodności Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum, w której badane są kobiety w ramach akcji "Zdrowa mama".

Czego dowiemy się z badań?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz