Katar, kaszel, zatoki - kiedy inhalować dziecko?

Infekcje dróg oddechowych potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Jest na nie dobry sposób!

inhalacje

Zamiast faszerować dziecko syropami, kroplami do nosa, których często maluszki nie chcą dobrowolnie przyjmować, warto postawić na inhalacje. Do inhalacji używa się leków, które działają przede wszystkim rozkurczowo na oskrzela, ułatwiając odkrztuszanie wydzieliny oraz działają przeciwzapalnie. Inhalacje stosowane są zazwyczaj w schorzeniach układu oddechowego, jak i stanach zapalnych, a używa się do tego celu inhalatorów, nebulizatorów lub gorącego płynu z lekiem w misce.

Inhaluj dziecko w domu

Inhalowanie dzieci to bardzo dobra metoda wspomagania leczenia przeziębienia i infekcji dróg oddechowych, jak również metoda podawania leków, które w formie aerozolu mają szansę trafić bezpośrednio do źródeł infekcji, bez obciążania układu pokarmowego. Inhalacje są wskazane przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przewlekłych zapaleniach zatok przynosowych, alergiach, a także problemach z higieną noska. Inhalacji nie wolno stosować, gdy dziecko ma ostre zapalenie nosa, krtani lub gardła, gdy występuje wysoka gorączka, niewydolność krążeniowa i oddechowa, gruźlica, ropne zapalenie zatok bocznych nosa i migdałków lub krwawienie z dróg oddechowych.

 

 

Komentarze (11)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Tomas
2017-10-24 10:31:23

Ja nebulizator pożyczyłam od koleżanki, swojego niestety nie mam. Na kaszel mam fosidal, bo na moje dzieciaki najszybciej działa. Nie mam jedynie nic skutecznego katar, jakieś sugestie? Cos wam pomaga ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Migo
2017-10-28 22:03:40

Z tymi spreyami do nosa to jest różnie, zależy czy gęsty czy rzadki katar. Do tego czy bardziej alergiczny czy ten zwykły. Wyższa szkoła jazdy. Lepiej dopytać w aptece. Za to syrop jest bardzo dobrym wyborem, masz pewność, że zadziała i wyleczy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
odetta
2017-05-31 09:30:25

Nam lekarz jak osłuchał dziecko, to przepisał inhalacje benodilem przeciwzapalnym, bo trzeba było skutecznie rozległy stan zapalny usunąć. Bardzo skutecznie lek zadziałał i po paru inhalacjach było już znacznie lepiej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
edyta
2017-06-29 16:15:04

U nas też benodil sprawdził się super i córka w końcu dzięki inhalacjom benodilem zaczęła wracać do zdrowia. A kaszel męczył ją naprawdę długo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kabaczek
2017-03-07 17:21:31

kaszel

Absolutnie się zgadzam, inhalacje są bardzo skuteczne w walce z kaszlem. Odkąd mamy nebulizator starczają inhalacje i syrop i nie ma potrzeby podawania dziecku antybiotyków. Najczęściej robimy inhalacje z soli fizjologicznej i leków przeciwzapalnych, takich jak Benodil. Nie dochodzi do rozwoju choroby, flegma szybko się odrywa a cały proces inhalacji traw jakieś trzy minuty. Jest szybko i skutecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
oiwka
2017-04-29 18:15:18

inhalacje

czy to jest lek na receptę? chciałabym podać coś dziecku, oprócz soli fizjologicznej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kabaczek
2017-05-10 21:09:57

inhalacje

Tak, Benodil jest na receptę. Dawkowanie zawsze ustala lekarz, po osłuchaniu dziecka. Myśmy mieli początkowo dwa razy dziennie po całej ampułce, a później było po pół ampułki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-12-20 18:31:44

Inhalacje są zawsze pomocne i naprawdę pomagają zwalczyć katar. Do tego oczyszczanie nosa solą morską i olejki eteryczne. Co do syropu, to właśnie stosuję wspomniany fosidal. Lekarz powiedział, że trzeba działać przeciwzapalnie, żeby choroba się nie rozwinęła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Joko
2017-01-14 16:33:18

Polecam mgiełkę solankową do inhalacji, ważne jest również prawidłowe oklepywanie pleców. Mi dopiero niedawno lekarz tłumaczył jak robić to odpowiednio i skutecznie. Co do syropu to faktycznie przy brzydkim kaszlu jest niezawodny i bardzo pomocny. Na noc najlepiej sprawdzają się olejki eteryczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ryżanka
2017-04-29 19:06:21

znowu kaszel

Właśnie wróciłam z apteki, zmieniłam syrop na te wasz,ponieważ nasz nic nie pomaga. Akurat musiał się na długi weekend rozłożyć. Kurcze....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
danna
2016-08-21 21:47:54

re: Katar, kaszel, zatoki - kiedy inhalować dziecko?

Całkowicie się zgadam.Odkąd mamy inhalator jest o niebo lepiej. Katar tak nie męczy i można lepiej oddychać.Dodałabym jeszcze fosidal na uporczywy kaszel i mamy po przeziębieniu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz