Kiedy jesteś najbardziej płodna (schemat & animacja)

Owulacja - wyjątkowy moment. Nieco nieuchwytny, a decydujący o wszystkim. Zajrzyj tutaj, jeśli myślisz o poczęciu dziecka.

owulacja

Szczyt płodności u kobiety czyli owulacja następuje około czternastego dnia cyklu (pierwszym dniem cyklu jest pierwszy dzień ostatniej miesiączki). Oczywiście jeśli cykl jest dłuższy lub krótszy, niż standardowe 28 dni, odpowiednio wydłuży się lub skróci okres owulacji.

Organizm kobiety zmienia się w trakcie cyklu menstruacyjnego przygotowując się do jajeczkowania. Poziom hormonów: estrogenów, progesteronu (potocznie zwanego luteiną), hormonu luteinizującego (LH) i stymulującego owulację hormonu FSH, steruje cyklem miesiączkowym. Osiągnięcie szczytowego poziomu progesteronu powoduje owulację.

O tym, co zmienia się wyraźnie w Twoim organizmie podczas jajeczkowania, przeczytaj dalej.

 

 

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Podpis...Anka
2014-03-04 13:55:18

re: Kiedy jesteś najbardziej płodna (schemat & animacja)

Ja starając się z mężem o dziecko po kilku nieudanych próbach zaopatrzyłam się w takie cudeńko jak babycomp idealnie wskazuje czas płodny i owulację , udało nam się już w 2 cyklu teraz właśnie skończyłam karmić piersią i używam komputerka jako naturalnej antykoncepcji, bardzo dobrze sie sprawdza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz