List: Nieumyte ręce są śmiertelnie niebezpieczne dla Twojego dziecka!

Czy woda wystarczy do umycia rąk? Nie wystarczy, ja się o tym przekonałam.

ręce

Kochane Mamy!

Niedokładnie myjesz ręce, gdy odwiedzasz dziecko? Zacznij zbierać pieniądze na leczenie i zadośćuczynienie – tak powinien brzmieć tytuł tego listu. Pomna swych doświadczeń, piszę do Was z prośbą: nie spuszczajcie oczu z gości, którzy przychodzą w odwiedziny do Waszego dziecka.

Babcia mojej córki pracuje jako wychowawca w klasach 1-3. Odwiedza nas raz w tygodniu, my ich też raz w tygodniu. Mieszkamy w sąsiednich miejscowościach, stosunki mamy przyzwoite. Kilka razy musiałam jej przypomnieć (gdy Janka była jeszcze noworodkiem), że należy myć ręce. Moja mama sama kupiła nam jakieś kremy odkażające, żeby ręce zawsze były czyste. Nigdy nie przyszło mi do głowy, by ją kontrolować podczas mycia rąk.

Kilka tygodni temu wyszliśmy ze szpitala. Moja córka była bardzo, bardzo poważnie chora. Zaraziła się bakterią pochodzącą z… kału! Tak właśnie. Mama ma codziennie ponad 20 dzieci pod opieką, trudno założyć, że każdy siedmiolatek dokładnie myje ręce, a mama spędza z nimi mnóstwo czasu, ogląda zeszyty, temperuje ołówki, poprawia literki i błędy, nierzadko ich długopisem.

Hania jest już zdrowa. Mój mąż pękł i powiedział, że rozmawiał z moją mamą o tym, że ona nie używa mydła. Nie chciał mi o tym mówić, żebyśmy się nie kłóciły. Jestem wykończona czuwaniem przy córce, schudła bardzo, ma 13 miesięcy i waży już tylko 10 kg, jest bardzo osłabiona, leki dały jej w kość. Po tygodniu w szpitalu, tygodniu ciężkich leków i po moim zwolnieniu, na którym wciąż jestem, mam jedną prośbę – nie spuszczajcie gości z oczu, nakładajcie im mydło na ręce i patrzcie, czy cała procedura trwa dłużej niż 20 sekund – jeśli nie, myjcie im sami. Babcia to skarb. Babcia z nieumytymi rękami (mydłem, bo sama woda nie wystarczy!!!) to dramat. Dbajcie o dzieci.

 

Pozdrawiam

Mama Hani

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz