Po kuracji oczyszczającej organizm trafiła w stanie krytycznym do szpitala

Kiedyś koncentrowaliśmy się wyłącznie na dietach odchudzających, w ostatnich latach stale rośnie popularność wszelkiego rodzaju kuracji oczyszczających organizm.

odchudzanie

Brytyjscy lekarze ostrzegają przed tego typu kuracjami, stosowanymi często na początku roku i wiosną. Jak podkreślają, nie mają one żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych i mogą być szkodliwe.

W raporcie, opublikowanym przez „British Medical Journal Case Reports”, przytaczają przykład 47-letniej kobiety, która po wypiciu znacznej ilości wody i zażyciu różnego rodzaju preparatów ziołowych, w celu oczyszczenia organizmu, w stanie krytycznym trafiła oddział intensywnej terapii szpitala Milton Keynes.

Brytyjka zastosowała koktajl ziół zwierający L-teaninę, glutaminian, wyciąg ostropestu plamistego, korzenia waleriany i werbeny oraz molkosan i kompleks witamin B. Oprócz tego piła duże ilości zielonej herbaty, szałwii oraz zwykłej wody. Doszło u niej m.in. do znacznego spadku sodu i padaczki. W raporcie podkreśla się, że tzw. naturalne substancje mogą powodować różnego typu działania uboczne, z kolei nadmierne spożycie wody jest również szkodliwe, jak zbyt małe nawadnianie organizmu.

Przed kuracjami oczyszczającymi ostrzega również Brytyjskie Towarzystwo Dietetyczne (BDA), które zwraca uwagę, że takie narządy, jak wątroba, nerki, jelita i skóra stale oczyszczają cały organizm z trujących toksyn.

- Nie ma potrzeby stosowania jakichkolwiek kuracji. Najlepsze efekty daje przestrzeganie odpowiedniej diety i praktykowanie ruchu przez cały rok - zalecają eksperci.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz