Straciła nogę przez tampon. Dziś ostrzega inne dziewczyny

Modelka kilka lat temu straciła nogę w wyniku zespołu wstrząsu toksycznego. Teraz edukuje inne kobiety, by ustrzec je przed tą dolegliwością.

Lauren Wasser

Modelka Lauren Wasser wróciła na salony po długiej przerwie spowodowanej niespodziewanym wypadkiem. Kilka lat temu straciła nogę w wyniku zespołu wstrząsu toksycznego. Teraz działa i edukuje inne kobiety, by ustrzec je przed tą dolegliwością.

Mojej mamie i ojcu chrzestnemu powiedzieli, że powinni zacząć przygotowywać mój pogrzeb – opowiada 28-letnia Lauren Wasser, która w 2012 roku trafiła do szpitala w wyniku doznania zespołu wstrząsu toksycznego przez tampon.

Tego dnia miało odbyć się jej przyjęcie urodzinowe. Wróciła ze sklepu i użyła tamponu, kilka chwil później zaczęła się źle czuć. Wszystkie symptomy – ból głowy, nudności, gorączka – wskazywały na grypę.

Wybrała się na przyjęcie, ale znajomi odesłali ją do domu. Wróciła i położyła się do łóżka, bo z godziny na godzinę czuła się coraz gorzej.

Miałam 41,5 stopni gorączki, nerki ledwo funkcjonowały i dostałam ataku serca – opowiada Wasser w rozmowie ze „Style Like U”. – Dzięki Bogu, w szpitalu był lekarz chorób zakaźnych. Jak tylko mnie znaleźli, mój stan pogarszał się tak szybko, że kompletnie nie rozumieli, dlaczego zdrowa 24-latka umiera.

Lekarze w końcu odkryli tampon, usunęli go, a Lauren zaczęła lepiej reagować na leczenie. Została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną, otrzymała antybiotyki i płyny, które miały wypłukać bakterie.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz