Istnieje mata, która niweluje ból, stres i napięcie mięśni

To coś idealnego dla zapracowanej mamy!

mata terapeutyczna

Mama na dwa i pół etatu

Wiedziałaś, że przeciętna mama pracuje średnio 98 godzin tygodniowo? To ponad dwukrotnie więcej niż przeciętny tydzień roboczy, który wynosi 39 godzin! Dla wielu naszych Czytelniczek zapewne ta wiadomość nie będzie żadnym zaskoczeniem. Ankieta przeprowadzona na 2000 amerykańskich mam wykazała, że ich średni dzień pracy rozpoczyna się o godzinie 6:23 i kończy się o 20:31. Badacze odkryli również, że nawet w wolnym czasie mamy mają tendencję do wypełniania swojego czasu obowiązkami, a weekendy są tak samo pracowite, jak dni tygodnia!

Nie jest tajemnicą, że każda mama doświadcza przemęczenia i braku energii, a większość ma problemy z jakością snu, szczególnie w pierwszych miesiącach i latach życia dzieci. Natomiast niektóre ze starszych mam po prostu nie mogą szybko zasnąć, a nawet mogą cierpieć na bezsenność. Co więcej, mamy żyją w nieustannym napięciu – muszą stale dbać o rodzinę i myśleć o zarządzaniu wszystkimi codziennymi zadaniami.

Już w czasie ciąży, podobnie jak podczas karmienia piersią i następnych etapach po porodzie, większość matek odczuwa dyskomfort z powodu ciężaru swoich dzieci. W wielu przypadkach występują problemy z rwą kulszową, bólem krzyża, ciężarem nóg i oczywiście przerażającym bólem pleców. Co prawda nie ma nic piękniejszego niż opieka nad noworodkiem, ale dźwiganie kilku dodatkowych kilogramów w ramionach, często podczas pozycji obciążającej nasze ciało w niewłaściwy sposób lub spędzanie wielu godzin w pozycji stojącej, może spowodować, że odczujemy ból pleców i szyi.

Ulga dla zmęczonej i obolałej mamy: mata terapeutyczna

Bardzo ważne jest, abyś pomimo natłoku rodzicielskich obowiązków nie zapomniała o chwili dla siebie, bo ból pleców może skutecznie przyćmić piękno macierzyństwa. Codzienny masaż, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego dyskomfortu, będzie najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów. Zestaw do masażu Pranamat ECO będzie idealnym narzędziem, dzięki któremu już po 15 minutach odczujesz poprawę samopoczucia i znaczny przypływ energii. Pranamat ECO to narzędzie terapeutyczne pomagające skutecznie zadbać o plecy i móc cieszyć się swoim dzieckiem, bez przykrego doświadczenia bólu.

Faktem jest, że młode mamy rzadko mają czas dla siebie. Na szczęście nie jest to problemem w przypadku korzystania z Pranamat ECO. Nie musisz oddzielać się od swojego maluszka. Możesz korzystać z masażu podczas karmienia piersią, drzemiąc obok Twojego skarba, czytając książkę czy oglądając telewizję. Podczas masażu uwalniane są endorfiny, znane jako "hormony szczęścia", które pomagają złagodzić stres oraz poprawiają jakość snu, pozwalając cieszyć się głębszym i bardziej spokojnym wypoczynkiem. Nawet, jeśli nie jest nam dane spać przez długie godziny.

Podstawą działania maty Pranamat ECO jest akupresura. Metoda ta ma na celu rozluźnienie napięcia mięśniowego. Dodatkowo łagodzi stany bólowe pleców czy nawet bóle menstruacyjne. Efekt? Wyraźna poprawa nastroju i znacznie głębszy, zdrowy sen podczas nocnego odpoczynku. Pranamat ECO pomaga szybciej zasnąć i sprawia, że śpimy snem głębokim, dzięki czemu nawet ci, którzy śpią mało - mogą odpocząć i obudzić się z czystym umysłem. Ich działanie zostało udowodnione w badaniach klinicznych.

Mata Pranamat niweluje uczucie bólu pleców, głowy, migren, bóli menstruacyjnych, pozytywnie wpływa na jakość snu, redukuje napięcie mięśniowe i stres, poprawia krążenie krwi i limfy, zmniejsza cellulit. Można na niej ćwiczyć jogę, siedzieć podczas pracy za biurkiem, stać, lub po prostu leżeć na łóżku, odpoczywając po ciężkim dniu.

Produkty Pranamat wytwarzane są wyłącznie z certyfikowanych i nadających się do recyklingu materiałów. Wkład z włókna kokosowego jest hipoalergiczny, nie gromadzi kurzu i nie pochłania zapachów oraz nie odkształca się po wielokrotnym użytkowaniu. Poszewka jest wykonana w 100% z naturalnej bawełny, a pokrowiec uszyty w 100% z lnu. Inne elementy zbudowane są z plastiku HIPS, który jest również używany do tworzenia zabawek dla dzieci. Pranamat to jedyna mata zatwierdzona przez FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków) jako mata terapeutyczna.

Nie zapomnij, jak ważne jest cieszyć się dobrym zdrowiem, aby czerpać jak najwięcej z rodzicielstwa! Wygospodaruj chwilę dla siebie, a Twoja rodzina Ci podziękuje. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie Pranamat ECO, na Instagramie: https://www.instagram.com/pranamat_polska/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/PranamatPolska/

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz