Matka poparzonej dziewczynki ostrzega innych rodziców

Plac zabaw w czasie upałów to bardzo niebezpieczne miejsce dla dzieci!

dziewczynka lato

Mama 4-letniej Asii, Dawna Wright, opublikowała poruszający wpis na Facebook'u, tym samym przestrzegając rodziców przed niebezpieczeństwami, na jakie narażone są dzieci podczas upałów. Kobieta podczas wizyty z córkami na placu zabaw nie sprawdziła, jak mocno jest nagrzana zjeżdżalnia. Kilkuletnia Asia zjechała po niej w krótkich spodenkach. Efekt? Mocne poparzenie, pogotowie i kilka dni w szpitalu.

„Zabrałam dziś moje dziewczynki do parku Johna Andersona (przyp. red. Grandview, Stany Zjednoczone) i sprawdziłam sprzęt do zabawy, zanim pozwoliłam najmłodszemu dziecku na zabawę. Nie zdawałam sobie jednak sprawy, jak gorąca jest ta konkretna zjeżdżalnia. Asia jest obecnie w szpitalu. Chcę prosić Johna Andersona o jakiś rodzaj osłony przeciwsłonecznej na sprzęt do zabawy, żeby inne dziecko nie zostało tak poparzone!” – przestrzega Dawna na swoim profilu na facebooku.

Zobacz też: Co zrobić, gdy Maluch ulegnie poparzeniu skórnemu?

Od lat mówi się o tym, by nie zabierać dzieci na spacery czy na świeże powietrze w okolicach południa. Dzieci są wtedy narażone nie tylko na silne promieniowanie, lecz także przegrzane metalowe sprzęty na placach zabaw, nagrzane, pękające dmuchane zamki, po których skaczą dzieci czy piaskownice, w których piasek parzy dziecom rączki i nogi.

W upalne dni pamiętajmy zatem o nakryciu głowy dla Maluszka, przewiewnej odzieży, kremie z filtrem i zapasowej butelce z wodą do picia. Sprawdzajmy też sprzęty na których będą się bawić nasze Dzieci, aby uniknąć niepotrzebnych poparzeń skórnych.

 

AK

Źródło: radiozet, facebook, dailymail.co.uk

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz