MENOPAUZA - czy jesteś na nią za młoda?

Kiedy mamy 20-30 lat wydaje nam się, że wszystko przed nami, a menopauza to problem naszych mam. Niestety okazuje się, że wczesna menopauza spotyka niektóre kobiety przed 40. rokiem życia. Co warto wiedzieć o wczesnej menopauzie?

menopauza

Menopauza, to ostatnia miesiączka, dotyczy każdej kobiety i pojawia się zazwyczaj między 45-55 rokiem życia. W tym czasie powinny też wystąpić pierwsze objawy przekwitania. Jeśli objawy menopauzy odczuwasz już teraz, mimo, że nie ukończyłaś jeszcze 45 lat, koniecznie udaj się do ginekologa.

Jakie są objawy wczesnej menopauzy?

Po pierwsze to zmiany w cyklu miesiączkowym: nieregularne miesiączki, zmiana obfitości krwawienia, zbyt skąpe lub zbyt obfite. Po drugie to nadmierne wysuszenie skóry. Tu kobiety najczęściej reagują zmieniając kosmetyki z matujących na nawilżające. Po trzecie charakterystyczne gwałtowne uderzenia gorąca i kołatanie serca w sytuacjach stresowych i nie tylko. Po czwarte to nadmierne pocenie się. Po piąte huśtawki nastroju, raz euforia za chwilę agresja. Po szóste szybkie tycie (nieuzasadnione przybieranie na wadze, mimo diety i ćwiczeń tłuszczy pojawia się szczególnie w okolicy bioder i ud). Po siódme kłopoty z zasypianiem.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kaśka
2015-06-30 13:07:03

re: MENOPAUZA - czy jesteś na nią za młoda?

Mam 39 lat i według poziomu hormonów weszłam w okres menopauzy, ciężko mi w to uwierzyć ale wyniki raczej nie kłamią, mam już 3 dzieci więc na tym polu jestem spełniona. Gin zmienił mi tabletki na dostosowane do mojego nowego stanu do tego osłonowo na serce i wątrobę harmonellę, która również korzystnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie, te 3 rzeczy ostatnio u mnie szwankowały, mam nadzieję że teraz się poprawią. Mąż mnie pociesza ale ja i tak czuję się już star ... o w końcu mam menopauzę. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz