Kobiecy mózg skrywa męskie DNA

Naukowcy twierdzą, że takie DNA może on pochodzić z nieświadomej aborcji męskiego potomka, zgonu bliźniaka na etapie rozwoju płodowego albo ze... zbliżenia seksualnego.

noworodek

Janusz Korwin-Mikke, z wykształcenia socjo-cybernetyk, już co najmniej 20 lat temu mówił publicznie, że panie czerpią cząstkę każdego mężczyzny, z jakim odbywają stosunek seksualny. Wszyscy brali go za wariata, mizogina i szowinistę, tymczasem najnowsze badania... potwierdzają jego słowa.

Naukowcy z Seattle początkowo próbowali ustalić, czy kobiety, które miały urodzić chłopców, mogą mieć większe predyspozycje do pewnych chorób neurologicznych, które występują częściej u mężczyzn. Gdy poddali próbkę kobiecego mózgu badaniom, okazało się, że mózg kobiety jest znacznie bardziej tajemniczy, niż do tej pory myślano. Badania wykazały, że kobiecy mózg może zawierać męskie DNA, jest to tzw. "męski mikrochimeryzm". Mikrochimeryzm w mózgu wystąpił u 63% kobiet (37 z 59).

DNA matki łączy się z DNA ojca i powstaje unikalny kod nowego małego człowieka. Skąd męskie DNA w mózgu kobiety? Naukowcy założyli, że najprawdopodobniej męskie DNA pochodzi od męskiego płodu. Skoro komórki i materiał genetyczny są wzajemnie wymieniane między matką, a płodem za pośrednictwem łożyska to jest to bardzo prawdopodobne. Oznacza to, że komórki płodu w jakiś sposób były wstanie pokonać barierę krew-mózg, która oddziela naczynia krwionośne od tkanki nerwowej.

Nie jest to zupełnie nowe odkrycie, bo już w połowie lat 90. naukowy podejrzewali, że komórki płodu mogą przechodzić do organizmu matki. Jednak komórki męskie znacznie łatwiej odróżnić od komórek matki. Badania naukowców z Seattle wykazały, że mikrochimeryzm męski występował u kobiet, które urodziły synów. A co z paniami, które nie doczekały się męskiego potomka? Naukowcy twierdzą, że takie DNA może pochodzić z nieświadomej aborcji męskiego potomka, zgonu bliźniaka na etapie rozwoju płodowego, a nawet ze... zbliżenia seksualnego.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz