Naprotechnologia - alternatywa dla in vitro?

Dziś coraz częściej słyszy się o naprotehnologii. Czy jest to alternatywa dla in vitro? W internecie trwa spór, ale w pierwszej kolejności naprotechnologia ma inne zadanie. Jakie? I czy w ogóle jest skuteczna?

a

Naprotechnologia – co to jest?

Jest metodą naturalnej prokreacji ((Natural Procreative Technology), to diagnostyka i leczenie niektórych (nie wszystkich!) przypadków niepłodności. Metoda została opracowana w latach 90. ubiegłego wieku. Jej twórca to prof. Thomas Hilgers, który wyszedł z założenia, że niepłodne pary, starające się o dziecko, zostały źle zdiagnozowane. Zadaniem naprotechnologii jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn niepłodności oraz leczenie – na miarę możliwości – aby umożliwić naturalne zajście w ciążę. Czy naprotechnologię można uznać za alternatywę dla zapłodnienia pozaustrojowego?

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-07-15 14:16:30

re: Naprotechnologia - alternatywa dla in vitro?

aaa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Była Pacjentka
2015-07-15 14:15:32

re: Naprotechnologia - alternatywa dla in vitro?

Naprotechnologia to faktycznie szansa dla par, które ze względu na przekonania nie chcą podejść do in vitro. Niestety wizyty u doktora Barczentewicza są masakrycznie drogie. Przed pierwszą wizytą pani z rejestracji powiedziała, że koszt wizyty ustala sam Pan doktor. Czytaliśmy, że nie jest to leczenie tanie, ale nie spodziewaliśmy się 400 (słownie: czterystu!) złotych za 10 minutową wizytę. Koszt obejmował wizytę z USG (300 PLN), ale także wypisanie recepty (50 PLN) i prezer ... watywę do pobrania nasienia w sposób zgodny z nauką Kościoła Katolickiego (50 PLN). Odpuściliśmy, dzięki innemu lekarzowi doczekaliśmy się upragnionego synka :) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz