Nebulizacja - nowoczesna metoda podawania leków

Doustny antybiotyk to nie jedyne rozwiązanie w przypadku sezonowych infekcji dróg oddechowych u dzieci. Zapytaj pediatrę o możliwość inhalacji przy użyciu nebulizatora.

dziecko

Podawanie leków dzieciom to nie lada wyzwanie! Dzieci często kapryszą, są niespokojne i odmawiają przyjmowania zaleconych przez doktora dawek. Jest to problem wielu rodziców. Dotyczy on zarówno dzieci chorych przewlekle, jak i dzieci borykających się z sezonowymi infekcjami dróg oddechowych. Rodzice często zastanawiają się, czy istnieje prosta, a jednocześnie skuteczna metoda podawania leków, która nie budzi oporów dziecka. Odpowiedzią może okazać się nebulizacja.

Jest to metoda podawania leków bezpośrednio do dróg oddechowych, dzięki czemu znalazła zastosowanie w leczeniu zarówno ostrych, jak i przewlekłych chorób układu oddechowego. To metoda nieinwazyjna, w pełni bezbolesna i przyjazna dla dziecka. Kiedyś nebulizacja przeprowadzana była jedynie w warunkach szpitalnych, obecnie na rynku dostępne są nowoczesne urządzenia do użytku domowego.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marta
2015-09-25 20:36:47

re: Nebulizacja - nowoczesna metoda podawania leków

Zgadzam się, że inhalacje są najlepszym sposobem podawania leków. Widzę to po mojej rodzinie, że inhalacje szybko poprawiają stan zdrowia i co najważniejsze nie powodują skutków ubocznych. Oczywiście ważne również jest to jaki posiadamy inhalator. Ja mam inhalator smart&easy i jestem bardzo zadowolona z tego sprzęty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz