Nie tracisz kilogramów po ciąży? Oto potencjalne powody!

Poznaj 10 powodów, dlaczego twoja waga stoi w miejscu.

waga po ciąży

Trudno przewidzieć, ile kilogramów przybędzie nam w błogosławionym stanie. Jedne kobiety tyją niewiele, inne natomiast potrafią przybrać 20 kilogramów i więcej. Bywa, że waga wraca do normy tuż po urodzeniu dziecka, ale są kobiety, które nie mogą zgubić nawet drobnej nadwagi. Specjaliści przestrzegają przed odchudzaniem dopóki matka karmi piersią. Jeśli waga stoi w miejscu, przede wszystkim zastanów się dlaczego tak może być. Poznaj powody, dlaczego mamusie nie tracą kilogramów po porodzie:

1. Wielkość posiłku – Nawet jeśli jesz zdrowo i waga powinna spadać, zastanów  się czy na talerzu nie jest zbyt dużo. Wielkość posiłku, nawet bardzo zdrowego może wpływać na stojącą wagę. 

2. Brak czasu na śniadanie – Gdy pojawia sie małe dziecko, świat staje dogóry nogami, czasem poranny rozgardiasz sprawia, że mamusie zpaominają o sobie i nie jedzą śniadania. Gdy głód przypomina o sobie możesz jeśc znacznie więcej niż powinnaś.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

hmm
2016-11-03 08:54:08

U mnie było podobnie, waga stała w miejscu bo miałam zaparcia, kiedy ustąpiły po dicopegu waga zaczęła spadać całkiem nieźle, na tyle że 4 miesiące po porodzie ważyłam tyle co przed ciążą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz