Podajesz TEN twaróg dziecku? Natychmiast go wyrzuć!

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed twarogiem, w którym wykryto bakterie. Produkt został wycofany, a producent prosi o zwrot wyrobu.

twaróg

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży twarogu. Powodem jest wykrycie bakterii listeria monocytogenes, które są źródłem śmiertelnie niebezpiecznej listeriozy. Komunikat został potwierdzony przez GIS.

ZOBACZ: Pięcioro rodzeństwa zmarło na tajemniczą chorobę

„Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku poinformowała organy urzędowej kontroli żywności – Inspekcję Weterynaryjną oraz konsumentów o wycofaniu produktu i możliwości jego zwrotu do miejsca zakupu. Informacje na ten temat zostały zamieszczone na stronie internetowej producenta. Proces ten jest nadzorowany przez organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej” – informuje GIS.

Szczegóły produktu:

  • Produkt – „Twaróg sernikowy”
  • Opakowanie – 0.5 kg i 1 kg
  • Producent – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku
  • Numer partii: 2907185
  • Termin przydatności do spożycia: 29.07.2018

ZOBACZ: Choroba Hashimoto. Czy może zaszkodzić ciężarnej?

Zalecenia dla konsumentów

Nie należy spożywać twarogu sernikowego o numerze partii wskazanym w komunikacie, w szczególności bez obróbki termicznej, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. „Prosimy o zwrot zakupionych produktów oznaczonych w/w terminem przydatności do placówki, w której został zakupiony” - napisał w komunikacie producent.

Listeria monocytogenes jest odpowiedzialna za około 2500 zachorowań i 500 zgonów rocznie, jeśli więc masz ten produkt w lodówce, natychmiast go wyrzuć.

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz