Dwumiesięczne niemowlę ma umrzeć jak Alfie Evans

Śmiertelne chore dziecko ma zostać przeniesione do hospicjum. Należy pozwolić dziecku umrzeć – stwierdził Brytyjski Sąd Najwyższy.

Niemowlę

Chłopiec po narodzinach ważył 1,74 kg. Cierpi na poważne zaburzenia neurologiczne oraz chorobę  serca, przez co musi znosić straszny ból i nieustannie przebywać w szpitalu. Według specjalistów niemowlę nie ma żadnej szansy na wyzdrowienie. Nawet jeśli będzie przyjmowało leki, umrze w ciągu kilku miesięcy. Dlatego należy zaprzestać jego leczenia – twierdzi sąd.

ZOBACZ: Alfie Evans skazany przez lekarzy na śmierć?

Informacje dotyczące dziecka są utajnione. Lekarze poddali niemowlę sedacji, czyli tzw. uspokojeniu za pomocą silnych środków farmakologicznych. Sędzia uznał, że niwelowanie bólu i przeniesienie do hospicjum dla dzieci będzie dla niego najlepszym wyjściem.

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii wydał w ten sposób wyrok w sprawie bardzo podobnej do głośnej batalii o życie Alfiego Evansa.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kleopatra
2018-07-21 21:44:32

Boże pozwalasz takiemu maluszkowi cierpieć i jego rodzicom?. Boże gdybyś dostał się w moje ręce to cierpiałbyś i nie byłoby zmiłuj. Uderzyłeś w najwyższe dobro człowieka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz