Niepłodność mężczyzn

Niestety, nadal wiele osób myśli, że odpowiedzialność za płodność leży wyłącznie po stronie kobiety. Jednak bardzo wiele zależy też od mężczyzny. Nie jesteśmy nawet świadomi, jak niekorzystnie na płodność męską wpływają zanieczyszczenie środowiska i rozwój cywilizacyjny.

tata

Zaburzenie męskiego układu płciowego

Wady rozwojowe męskiego układu płciowego w Polsce stanowią około 13% wad wrodzonych i  zajmują trzecie miejsce po wadach układu krążenia i układu kostnego. Najczęściej występuje spodziectwo – polega na tym, że lokalizacja ujścia cewki moczowej jest przesunięta w kierunku krocza na brzusznej stronie trzonu prącia. Popularną wadą jest brak zstąpienia jąder do moszny w okresie płodowym, czyli wnętrostwo. Rośnie częstość występowania nowotworów jąder, które wywodzą się z komórek płciowych, w Polsce każdego roku przybywa ich o 5%. Częściej chorują młodzi mężczyźni, w wieku od 20 do 30 lat. Naukowcy wykazali, że parametry jakości plemników pogarszają się. Zmniejsza się liczna plemników, ruchliwość i pogarszają się cechy budowy plemników. Skąd przyczyny tych niekorzystnych zjawisk?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

darinka
2017-02-22 15:53:05

Przed zajściem w ciążę przyszłe mamy planujące potomstwo przygotowują siebie i swoje ciało. To zupełnie normalne i powszechne. A co z panami? Oni wciąż rzadko sięgają po suplementy diety, zwalniają tempo życia, odstawiają używki. A przecież oni też wiele mogą zmienić i wesprzeć jakość spermy biorąc Permen Repro dedykowany właśnie przyszłym ojcom. Mój mąż bierze ten suplement od kilku tygodni, oboje się przygotowujemy do dziecka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz