Niezaszczepione dziecko nie dostanie się do publicznego żłobka?

Nieszczepione dzieci nie będą wpuszczane do publicznych żłobków – to propozycja grupy radnych we Wrocławiu.

szczepienia dzieci

We Włoszech od marca tego roku nieszczepione dzieci mają być nie przyjmowane do szkół publicznych i przedszkoli. Także francuski rząd zapowiada, że wprowadzi przepisy, zgodnie z którymi niezaszczepione dziecko nie zostanie przyjęte do publicznego przedszkola.

W Polsce próby wprowadzenia podobnych rozwiązań podjęły dwa miasta: Kraków i Częstochowa. W Krakowie inicjatywa nie powiodła się, w Częstochowie udało się nawet przegłosować uchwałę, ale zablokował ją wojewoda.

Teraz radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystosowali specjalną petycję do prezydenta miasta:

„W trosce o zdrowie dzieci pozostających pod opieką w żłobkach należących do Wrocławskiego Zespołu Żłobków zwracamy się do Pana – jako do osoby władnej w kwestii ustalania zasad rekrutacji do wrocławskich żłobków publicznych – o przeanalizowanie możliwości wprowadzenia do zasad rekrutacji do WZŻ kryterium dotyczącego zaszczepienia dziecka zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień. Uważamy bowiem, że przed przyjęciem dziecka do żłobka rodzice powinni mieć obowiązek przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego wykonanie wszystkich obowiązkowych szczepień”.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz